Přejít na obsah


Události na březen 23, 2012

v Výstavy

  • Nemáte oprávnění pro přidání události

----- Alois Zych: Fotografie
Od bobrb

Přímý odkaz

Při prosazování moderní české fotografie byl nepřehlédnutelnou osobností ing. Alois Zych (1874—1943).

I když se nestal profesionálním fotografem, svým osobním příkladem i tvorbou velice významně ovlivnil zejména fotografické amatérské hnutí. Roku 1908 se podílel na založení Klubu fotografů amatérů na Královských Vinohradech, v němž pak působili i R. A. Šimon, J. Imlauf, J. Srp, A. Myška, F. Oliverius, J. Diviš, D. J. Růžička, J. S. Krofta, J. Jeníček, P. Koblic, A. Johann, J. Pelech, J. Voříšek, J. Anders, L. Sitenský ad. Alois Zych proslul zejména jedinečnými akty, v nichž nechal nahlédnout i do rodinné intimity, později byl také uznávaným krajinářem a propagátorem vlastivědné fotografie.

Zdroj: www.upm.cz/index.php?language=cz&page=123&year=2012&id=189

Galerie Galerie Josefa Sudka

Adresa Úvoz 24
Praha 1

Otevřeno Duben – září
Středa – neděle / 11 — 19 hod
Říjen – březen
Středa – neděle / 11 — 17 hod

Vložený obrázek


----- ANTONÍN KRATOCHVÍL: DVA SVĚTY
Od jenda1250

Přímý odkaz
Galerie UFFO (Trutnov)

Antonín Kratochvíl, umělec světového formátu, se představí v Galerii UFFO svou retrospektivní výstavou výběrem z několika uzavřených cyklů, které vznikaly od konce 70. let po současnost v různých koutech světa. Charakteristické černobílé snímky jsou mistrovskými ukázkami současného fotožurnalismu. Na výstavě budou k vidění jedinečné dokumenty. Svět, ve kterém Kratochvíl zachycuje neformálním způsobem portréty známých osobností z prostředí filmu a hudby, a zcela odvrácený, nám možná ještě více vzdálený svět, ve kterém se umírá.
Vernisáž proběhne 6. 3. v 18 hodin za účasti autora a hosta, režiséra Jana Hřebejka, v jehož filmu Kawasakiho růže (2009) Antonín Kratochvíl hrál.
7. 3. - 10. 4. ** Galerie UFFO ** otevřeno: pondělí - sobota 9:00 - 18:00 hodin ** vstupné 30 Kč, děti 15 Kč, děti do 3 let zdarma


Tisky formátu cca 50x70, část z filmu, novější práce (například Irák 2003) převod z digi. Rozhodně stojí za vidění i pro ortodoxní klasiky ;-).


***** 1 hlasů Civilizované iluze | Fotografická sbírka Muzea umě
Od taz

Přímý odkaz
Civilizované iluze | Fotografická sbírka Muzea umění Olomouc
8. 3. — 20. 5. 2012
Muzeum moderního umění | Obrazárna

Profilová výstava sbírkového fondu, který se řadí mezi tři největší svého druhu v České republice. Vystavená kolekce asi 200 fotografií dá nahlédnout do historie média od konce 19. až do začátku 21. století v mezinárodním kontextu. Jádrem výstavy budou unikátní díla klasiků fotografie Františka Drtikola, Josefa Sudka, Jaromíra Funkeho nebo Karla Plicky, doplněná fotografiemi z 60. až 90. let 20. století s přesahem do současné tvorby nejmladší generace.¨


DOPROVODNÝ PROGRAM

Výstavy

Regenerace | Současná fotografie ze sbírek Muzea umění Olomouc
Muzeum moderního umění | Café ´87
7. 3. – 3. 4. 2012
Součást výstavního projektu Civilizované iluze představuje aktuální akvizice od roku 2010 do počátku roku 2012, které se podařilo formou mimořádných darů uskutečnit díky spolupráci Muzea umění Olomouc a opavského Institutu tvůrčí fotografie při přípravě výstav v galerii Café Amadeus v Arcidiecézním muzeu Olomouc. V muzejní sbírce je tak reprezentativní kolekce současné tvorby nejmladší fotografické generace (Jitka Horázná, Svatopluk Klesnil, Lena Jakubčáková, David Mužík, Michaela Spurná, Jitka Teubalová, Pavel Maria Smejkal, Vojtěch Sláma, Jana Kocian, David Maixner, Marek Malůšek, Milan Kryštůfek, Lenka Bláhová, Šimon Pikous, Jana Hunterová ad.).

Jan Mahr | Synthetic
Arcidiecézní muzeum Olomouc | Galerie Café Amadeus
15. 3. – 27. 5. 2012
Absolvent Institut tvůrčí fotografie v Opavě Jan Mahr (*1977) vytvořil vizuální paralelu k tématu nadprodukce. Mahr parafrázuje konzumní, inscenovaný a velmi rafinovaný produktový design spotřebního zboží. V rámci možností barevné digitální fotografie se mu podařilo mnohokrát omílaný a často kritizovaný projev reklamních letáků a nabídkových katalogů posunout až na hranici nefigurativního projevu.

Přednášky
Cyklus přednášek České fotoškoly, doprovázející výstavu Civilizované iluze | Fotografická sbírka Muzea umění Olomouc.
Všechny přednášky se konají v Besedním sále Muzea moderního umění a začínají v 17.00 hodin.

po | 12. 3. | Průkopníci fotografie | Přednáší Pavla Vrbová
po | 19. 3. | Surrealismus a fotografie | Přednáší Štěpánka Bieleszová
po | 26. 3. | Fotografie všedního dne | Přednáší Štěpánka Bieleszová
po | 2. 4. | Akce, happening a fotografie | Přednáší Ladislav Daněk
po | 14. 5. | Dokumentární fotografie | Přednáší Jindřich Štreit

Komentované prohlídky

Civilizované iluze | Fotografická sbírka Muzea umění Olomouc
Komentovaná prohlídka
út | 20. 3. | 17.00 hod. | Muzeum moderního umění
Výstavou toho nejlepšího z fotografické sbírky provede její kurátorka Štěpánka Bieleszová.
Akce se uskuteční pouze v případě, že se dostaví minimálně 5 zájemců. Účastníci zaplatí vstupenku do muzea podle oficiálního tarifu. Bližší informace získáte na tel: 585 514 213, email: hrbek@olmuart.cz.

Mediální partner:
Vložený obrázek


----- Andreas H. Bitesnich Deeper Shades New York
Od taz

Přímý odkaz


Andreas H. Bitesnich Deeper Shades

New York

9. 3. — 29. 4. 2012
Výjimečný výstavní projekt představí nejnovější soubor světově uznávaného fotografa Andrease H. Bitesnicha, kterého česká kulturní veřejnost doposud znala především díky řadě jeho fotografických publikací z prestižních nakladatelství teNeues nebo Taschen. V Leica Gallery Prague bude pokřtěna Bitesnichova nová kniha DEEPER SHADES – NEW YORK. Její prodej v České republice bude zajišťovat exkluzivně LGP. Výstava se koná ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze pod záštitou rakouského velvyslance v České republice Dr. Ferdinanda Trauttmansdorffa.

Deeper Shades — New York


Na fotografiích vystupují kontury newyorských budov v sytých černých odstínech, obloha je naopak téměř bílá. Fotografie vypadají, jako by byly exponovány na film s hrubým zrnem a zvětšené na smirkový papír. Nejprve vybíral Andreas H. Bitesnich ze street fotografií, které měl k dispozici v archivu. Experimentoval s jejich tonalitou a klíč k zachycení atmosféry a podob „Velkého jablka“ našel právě v extrémním kontrastu. Ve výstavě jsou tak díla, která vznikala v devadesátých letech, i velmi čerstvé snímky. Vše je podřízeno konceptu, o kterém Bitesnich říká: „Již moje fotografie aktu byly velice čisté a tonálně redukované, a já byl zvědavý, co se stane s obrazem, když se 256 stupňové škály zjednoduším na nejmenší možnou hodnotu, takže nakonec zůstane téměř jen černá a bílá.“


Andreas H. Bitesnich



Rakouský fotograf Andreas H. Bitesnich (1964) získal světové renomé především díky fotografii aktů a módy. Jeho snímky se vyznačují perfektním zpracováním a obrazovou čistotou, spojují harmonii a rovnováhu s určitým napětím. Fotografie Andrease Bitesnicha jsou publikovány v předních evropských časopisech. Doposud vydal jedenáct monografií (např. Polanude, Woman, Travel, India).



Vložený obrázek


Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázekNew York Fuckin City, New York 2011
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek


----- Cesty Sibiří - Martin Wágner
Od nojgi

Přímý odkaz
Cesty Sibiří - Martin Wágner
Czech Press Photo Gallery
Újezd 19, Praha 1 - Malá Strana
Otevřeno 12-19h

Přiložené miniatury

  • wagner-3.jpg


23
březen 2012

Dnes slaví


(74) josef38
(21) MrB14ck