Pozri:
http://www.snv.sk/ar...?video=171102-2 od 4,25 minuty
Publikováno 13 listopad 2017 - 17:52:09
Publikováno 13 listopad 2017 - 22:47:25
Pozri:
http://www.snv.sk/ar...?video=171102-2 od 4,25 minuty
Trošku si pomiešal číselká, od 2:45 minuty.
Publikováno 14 listopad 2017 - 09:54:43
aha - sorry.
Publikováno 14 listopad 2017 - 13:01:28
No to je kousek Omlouvám se za neznalost, ale co je to za typ?
Publikováno 14 listopad 2017 - 15:23:39
Je to zvuková Chinon Pacific 80 SMR Direct Sound, tento model je len na klasické S8 sound kazety s 15 metrami filmu, Podobný je aj model Chinon pacific 200/12, u ktorej bola možnosť použiť aj vonkajšiu kazetu S8 na 60 metrov filmu
Publikováno 16 listopad 2017 - 19:46:40
Ináč ak by niekto mal záujem popozerať si 8 mm techniku a materiály odporúčam túto stránku: http://www.filmkorn.org/super8data/
chlapci si skutočne dali záležať.
Publikováno 30 srpen 2018 - 18:16:59
Předem se omlouvám za dotaz, který sem asi nepatří, ale nenašel jsem žádné vhodné forum.
Vím, že děda věnoval filmům dobrou péči a vím, že je "nějak" občas vlhčil. 8mm filmy mi po něm zůstaly, ale bohužel už se ho nemůžu zeptat na péči o filmy.
Mé dotazy jsou:
jak je vlhčit?
Můžou přijít do kontaktu s obyčejnou vodou? Nebo to musí být nějaká speciální tekutina?
Můžu je ponořit do hrnce s vodou? Nebo je mohu vystavit jen nějakému procentu vlhkosti?
Díky za rady a pomoc.
Publikováno 30 srpen 2018 - 19:20:09
Ak chceš zvlhčiť filmy, tak len čiernobiele, farbu nie. Najlepšie je nechať ich v otvorenej krabičke asi tak týždeň v kúpeľke, ale tak, aby sa priamo nedostali do styku s vodou, ak ich nechceš zničiť.
Publikováno 30 srpen 2018 - 20:14:48
A v případě, že bych chtěl i barvu, existuje nějaký roztok, do kterého film můžu bez problémů ponořit?
Publikováno 30 srpen 2018 - 20:56:59
Ponoriť určite nie. Ale ak chceš film umyť, tak na mäkku handričku naliať technický benzín a opatrne pretiahnuť týmto film, tak cca 10-15 metrov a potom znovu navlhčiť, potom film navoľno niekoľko krát previnúť hore dole. Ponárať ho do niečoho?,hm!, hrozí zničenie filmu.
Neviem, prečo riešiš takéto veci. Ak sú filmy normálne skladované, tak by som to neriešil, len v prípade, keď sú filmy veľmi, veľmi znečistené. Niektoré moje filmy majú viac ako tridsať päť rokov a nepotrebujú žiadne takéto úpravy. Moje filmy sú odložené na spodku skrine v pôvodných krabiciach. Väčším problémom môže byť poškodenie filmov vadnou premietačkou. Aj keď je to trochu proti zameraniu tohoto fóra, pre záchranu filmov doporučujem ich scan a uchovanie na DVD a podobne. Človek nikdy nevie.
Publikováno 30 srpen 2018 - 21:44:55
Děkuji za rady. Ano, jde mi i o jejich očištění. Nevím přesně jestli je to plíseň nebo co, ale vypadá to jako kdyby se filmy zapařily a zůstaly na nich takové fleky. Myslíte, že ten technický benzín pomůže? Mám z toho trochu strach.
Publikováno 31 srpen 2018 - 07:30:24
Strach mať nemusíš, len opatrne, a hlavne pozor na oheň, predsa len to je benzín. Kedysi dávnejšie, keď u nás končilo Osvetové stredisko, našli sme jeden kolegov 16mm film asi tak dvadsať rokov starý. Keď sme otvorili krabičku, tak na celom filme a aj na mg páske, na ktorej bol zvuk, bola vrstva asi tak 2 mm pliesne. Pretiahnutie filmu a pásky cez handričku s benzínom pomohlo, a film bol krásne čistý. Len podotýkam, že po umytí je ten film treba niekoľko krát pretočiť volne z cievky na cievku, nie veľkou rýchlosťou, aby sa benzín odparil. Nedoporučujem lieh, lebo vysušuje podložku, a tá sa potom láme praská, a iné rozpúšťadla a riedidla už vôbec nie, rozleptajú film a definitívne ho zničia.
Publikováno 31 srpen 2018 - 11:48:05
Jeden člověk z Blanska nabízí ultrazvukové čištění filmu. Ultrazvuková čistička funguje tak, že do "nějakého" roztoku ponoříte předmět a ultrazvuk, resp, bublinky v roztoku ho vyčistí. Myslíte, že je to chytré dělat s filmem? Jednak je otázka co je to za tekutinu a druhá věc je, co udělá ultrazvuk s filmem.
Publikováno 31 srpen 2018 - 12:04:50
Áno, takéto čističky filmov sa v profi sfére používajú, aký roztok to je neviem, ale viem, že napríklad v Tepliciach to používali na čistenie filmov po vyvolaní, a myslím, že aj Foma to používala.
Publikováno 27 říjen 2018 - 21:20:32
Nemá náhodou ten scanner pro digitalizaci co mají na stránkách tady: http://8mmfilm.cz/ ??? Ten by měl umět i těch 16mm i 9,5mm. Nikde jsem ale neviděl nic, co by umělo skenovat a zároveň digitalizovat i zvuk. Tady http://www.mwa-nova....fer_choice.html mají peckový zařízení, ale to bude asi dost drahý.
Hm tak tohle jsem si měl prohlédnout, než jsem se pustil do výroby vlastního zařízení. Můj stroj vychází z mechaniky prohlížečky na super8 film, místo ručního pohonu jsem dal krokový motor ebayového původu a po několika iteracích přes různé dobastly, zlepšující přesnost posuvu o jednotlivé snímky došel k relativně koukatelnému výstupu:
https://drive.google...RVFPYVktcWZoVGs
Bohužel použitá kamera má jen VGA rozlišení (takový ten čínský tužkový mikroskop/endoskop) a mechanika se ukázala jako pro daný účel nedostatečně přesná, takže jsem to ještě doháněl "stabilizací" obrazu pomocí softwarové detekce polohy perforace (proto je ve videu perforace i vidět).
Jestli se donutím vyrobit verzi 2, bude mít HD kameru a poloha se bude snímat jen podle perforace, ne opticky indexovými výřezy na pohonu - to se doma nedá udělat dost přesně. Mám CNC frézku, ale u tohoto jde zjevně o mikrometry, dosahuji ale přesnosti nejvýš v setinách mm.
Publikováno 4 září 2019 - 00:01:18
Právě se mi podařilo dostat první políčka z digitalizátoru super8 filmů vlastní konstrukce, který vyvíjím, tak se o svou radost chci s vámi podělit. Zatím je vše v raném stádiu vývoje, ale první výsledky jsou velmi slibné. Další informace a případnou videoukázku dodám snad zítra. Zatím alespoň digitalizované políčko čb super8 filmu Fomapan R do rozlišení 1024x768. Toto rozlišení ovšem není konečné. Krásně to zrní, to je ono (:
Publikováno 4 září 2019 - 07:15:15
Publikováno 4 září 2019 - 12:27:28
Přepisové zařízení „z domácích surovin“, které vyvíjím, pracuje na principu pookénkového posuvu, při kterém je každé okénko vyfotografováno.
Pro ten účel používám projektor meolux bez optiky, do kterého jsem zabudoval 12V motorek místo původního a podsvícení LED diodami. Posuv o jedno políčko je ovládán optickou clonou, umístěnou na hřídeli projektoru. Na tomto místě chci poděkovat uživateli „Geo“, že mi Meoluxku věnoval.
Fotografování obstarává starý kompaktní fotoaparát Canon Powershot s manuálními funkcemi, ze kterého jsem vykuchal optiku a závěrku. Spoušť fotoaparátu je spínána elektronicky při každém posuvu políčka. Signál pro zavření závěrky vypíná podsvit, po expozici se podsvit zapne a je dán pokyn pro další políčkový posun. A tak stále dokola (:
Foťák je umístěn na zvětšovákový měch s objektivem Helios 2/58 ze šuplíku.
Nejvíc úsilí mě stál vývoj a odladění řídicí elektroniky. Neobsahuje žádné mikroprocesory ani nic, co by se muselo programovat. Je z běžně sehnatelných součástek, o kterých se domnívám, že budou dostupné každému i za 10 let, což se mikrokontrolérech a možnostech jejich naprogramování říci nedá, nehledě na to, že ne každý (včetně mě, neb jsem líný se to učit) si doma programuje mikrokontroléry.
Na obrázcích je současný stav přepisového zařízení. Je to na zatím na bastldesce, takže je to značně nespolehlivé, náchylné na špatné kontakty a rušení. Navíc potřebuji silnější zdroj, foťák nechce nabíhat. Proto v současnosti nejsem schopen udělat větší sérii snímků. Až doladím elektroniku, udělám plošný spoj a dám tam silnější zdroj, bude to určitě lepší.
Vize do budoucna - mechanické spojení fotoaparátu a objektivu s projektorem. Doplnění RGB podsvitu pro barevný materiál, s odděleně regulovatelnými barvami. Přidání zpětného chodu. Lepší fotoaparát - současný starý model podporuje SD karty do 2 GB a fotí pomalu. Pro černobílé snimání v rozumném rozlišení a kvalitě se tam ale vejde cca 8000 snímků, což je v pořádku. Novější, rychlejší Canon Powershot by ale měl neomezenou kapacitu karet, po nahrátí CHDK by zvládal i focení do RAWu, i když to je asi zbytečné.
Vzdálená vize - snímání 16mm formátu popsaným způsobem.
Publikováno 3 březen 2021 - 21:33:08
Já jsem si z upravené promítačky Almo 16 vyrobil skenovací kombajn. Z jiné Almy jsem použil filmovou dráhu a tu umístil do prostoru nad tu původní. Posun filmu obstarává původní strhovaci mechanizmus. Pohon stroje obstarává ss motoreks převodovkou 60 : 1. Závěrka foťáku PowerShot S3 IS v makrorežimu je ovládána mechanicky prostřednictvím jazýčkového kontaktu, který se spíná magnetem
umístěným na řemínkovém kole Almy 16. Tento kontakt ovládá "spoušťové relé". Není to řešení zcela optimální, ale do nitra foťáku jsem si zatím netroufl. Foťák absolvoval již cca 50 000 expozicí a závěrka stále přežívá. Naskenovaná políčka filmu zpracovávám programem Time Lapse Tool. Výsledky jsou velice uspokojivé.
Publikováno 4 březen 2021 - 08:07:20
Оцифровка кинопленок N8 и S8 доработанным кинопроектором Русь производства "ЛОМО" СССР. Можно, но качество оставляет желать лучшего.
https://cloud.mail.r.../WhgB/j7WRSTtSJ
Супер 8/8 мм рулонный пленочный сканер, цифровой преобразователь пленки.
https://russian.alib....4af33eb2Elmv22
Профессиональная оцифровка кинопленок. Качество оцифровки хорошее.
https://www.topkadr-kino.ru/tech
https://www.topkadr.com/uslugi/
Publikováno 15 březen 2021 - 14:31:07
https://yandex.ru/vi...z_type=v4thumbs
Publikováno 15 březen 2021 - 14:37:16
Кроме указанного увлажняющего состава можно использовать также и водные растворы некоторых солей, например поваренной соли (хлористого натрия), который обеспечивает относительную влажность воздуха около 70%. Этот раствор обладает тем преимуществом, что создаваемая им влажность не зависит от температуры.
Kromě zmíněného zvlhčovače lze použít i vodní roztoky některých solí, například stolní sůl (chlorid sodný), která zajišťuje relativní vlhkost vzduchu kolem 70%. Tento roztok má tu výhodu, že vlhkost, kterou vytváří, nezávisí na teplotě.
Publikováno 4 březen 2024 - 10:33:52
0 členů, 3 návštěvníků, 0 anonymních