Přejít na obsah


Fotka

Nedostatky při použití materiálu z Fomy, se kterými jste se setkali. Papíry, filmy, chemie + speciální netradiční požadavky na zpracování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 175 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 118

Publikováno 27 srpen 2023 - 10:05:33

Dobrý den všem temnokomorníkům zkušeným i těm, co začínají. 

Jelikož se stále objevují ty samé dotazy na vady s výrobky z Fomy a speciální požadavky na jiné využití materiálu, než je v technických listech, tak jsme se s Víťou Krejčím dohodli na vytvoření jakého si katalogu dotazů a odpovědí. --- Borci věku dlouhého si možná vzpomenou na články v Československé fotografii Foma radí. 

 

Děkuji za pomoc. Pište sem prosím dotazy i vaše řešení jak vyšlo, či nevyšlo. 

Nová témata začněte prosím velkým písmem, nechť se nám nepletou s vyjádřením


  • 2

#2 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 175 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 118

Publikováno 27 srpen 2023 - 10:11:35

Nedostatek kinofilmů Foma v prodeji. 

Už vyřešen. Příčina byla ve vadných kazetách od dodavatele. Výrobce nahradil problém zavedením onoho domácího balení. Kupodivu tato náhrada se setkala s příjemným ohlasem. Zda bude pokračovat je otázka, neb ona změna adjustace je časově i finančně náročná. Balí se totiž ručně.


  • 0

#3 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 112 příspěvků(y)
Reputace: 452

Publikováno 27 srpen 2023 - 12:01:38

NESTÁLOST u fotografických papírů fomaspeed. Po laminaci začne obraz po několika letech brutálně ztrácet kvalitu jako při špatném ustálení. Ustálením to přitom není, protože jiné papíry jiného výrobce nic takového nedělají ani po delší době.
  • 1

#4 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 176 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 27 srpen 2023 - 12:19:06

Fomapan 400 ve formátu se nedělá ve formátu 13x18cm. Dělá se 5x7", což mi ovšem v kazetách 13x18 nedrží spolehlivě. Moc bych uvítal, kdyby se dal koupit 13x18. 


  • 1

#5 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 320 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 27 srpen 2023 - 17:20:39

NESTÁLOST u fotografických papírů fomaspeed. Po laminaci začne obraz po několika letech brutálně ztrácet kvalitu jako při špatném ustálení. Ustálením to přitom není, protože jiné papíry jiného výrobce nic takového nedělají ani po delší době.

 

Děkuji, už se mi to u Fomaspeedu stalo též několikrát, bylo mi to divné, protože peru papíry opravdu poctivě. 


  • 0

#6 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 664 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 srpen 2023 - 19:52:40

Problém je vtom že některý věci se tu řeší víc jak 10 let a stále ta samá píseň.V Krejčí vám sice otázky zodpoví ale aby změnil některý věci ve Fomě na to je moc malej pán.Volejte pište prostě je kamenujte aby s tím začali něco dělat!Tamtamy buší že bohové samy hovno tuší aneb bohy lidský osud zpravidla nezajímá.


  • 1

#7 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 28 srpen 2023 - 07:17:02

Mě by zajímalo, jaký je aktuální stav nebo doporučení pro používání svitkových filmů. Mám na mysli tu náchylnost na mechanické poškození. V minulosti tu zaznělo, že to je způsobeno nečistotami v dráze filmu nebo že film není vhodný pro kamery, kde dochází k ostrému lomu filmu na hřidelce. Pominu hraběcí rady, že si stěžují jen Češi, řeší se to totiž i na zahraničních fórech. Aktuálně používám kameru, kde ten lom není výrazný. Tak bych rád nějaké info z oficiálního  pramene, ať to nezkouším nadarmo. Ke svitkům se ještě váže samolepka, která se ráda přilepuje na přítlačnou destičku(opět jen v některých aparátech). Tady taky nevím, jestli už třeba nedošlo k nějaké změně.


  • 2

#8 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 28 srpen 2023 - 07:18:58

Problém je vtom že některý věci se tu řeší víc jak 10 let a stále ta samá píseň.V Krejčí vám sice otázky zodpoví ale aby změnil některý věci ve Fomě na to je moc malej pán.Volejte pište prostě je kamenujte aby s tím začali něco dělat!Tamtamy buší že bohové samy hovno tuší aneb bohy lidský osud zpravidla nezajímá.

Pojďme tu vkládat je věcné příspěvky s konkrétními nedostatky nebo požadavky. Je tu jedinečná možnost na jednom místě sdělovat výrobci, co potřebujeme, tak to neřeďme.


  • 3

#9 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 28 srpen 2023 - 07:21:17

Fomapan 400 ve formátu se nedělá ve formátu 13x18cm. Dělá se 5x7", což mi ovšem v kazetách 13x18 nedrží spolehlivě. Moc bych uvítal, kdyby se dal koupit 13x18. 

Taky se přimlouvám za 13x18 F400.


  • 1

#10 Beobachter

Beobachter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 28 srpen 2023 - 14:06:19

Prdlajs volat do Fomy. 

Zavolejte mě a neberte čas panu Krejčímu, či prodejcům. Brnkněte mě. Většinu problému s Krejčím  debatujeme o víkendech,( kdy se často vidíme.). Já si mohu na vás udělat více času.

 

  Film 200 se bude nadále vyrábět. Výroba byla na chvíli pozastavena vlivem dodavatele kazet. Což nastal opravdový průšvih. Prej Ilforďáci si dělají krabičky sami rovnou z plechu coby součástí výrobní linky na baleni. Ostatní výrobci filmu jej nakupují. - takové mám informace. - Veliký problém není plech, ale sametka. Taková drobnost, ale škrábe film, nebo netěsní. Vy co jste už velmi dlouho mladí si možná vzpomenete na barevný film od Fomy, kde byly první 3 snímky osvětleny. Holt se na tom podepsala ona sametka. Nyní vypadá, že už je definitivně problém vyřešen. 

  Ještě dodám, že tamtamy z Fomy nenápadně bušily informaci o zavedení do výroby orto v kinofilmu. Problém je v adjustaci, kde se naprosto nestihá. 

 

Jelikož se množí polopravdy o Fomě a o materiálech, tak pan Krejčí bude o5 na setkání a je ochoten zodpovědět otázky. Proto vás prosím, aby jste zalovili v paměti a připravili otázky i vady na fotkách, jenž jste si již vyřešili a  řešení pomůže dalším temnokomorníkům. Osobně jsem se zavázal, že dám dohromady celkový seznam vad a odpovědí, jenž sesbíráme. Prot zakládám další vlákno s touto problematikou. Za pomoc předem děkuji. 

Díky, díky. A nabídnuté poradny bych rád okamžitě využil. Dalo by se, Otče, přeptat na Fomatone 131? Od jisté doby to již není starý dobrý 131, ale pololesk, neb prý zase vypadl nějaký dodavatel a s tím novým se lesk jako byl na 131 již docílit nedá. Je to děsná škoda, v tom pololesku to vůbec není ten samý materiál co býval   :cry:

 

 

Prdlajs volat do Fomy. 

Zavolejte mě a neberte čas panu Krejčímu, či prodejcům. Brnkněte mě. Většinu problému s Krejčím  debatujeme o víkendech,( kdy se často vidíme.). Já si mohu na vás udělat více času.

 

  Film 200 se bude nadále vyrábět. Výroba byla na chvíli pozastavena vlivem dodavatele kazet. Což nastal opravdový průšvih. Prej Ilforďáci si dělají krabičky sami rovnou z plechu coby součástí výrobní linky na baleni. Ostatní výrobci filmu jej nakupují. - takové mám informace. - Veliký problém není plech, ale sametka. Taková drobnost, ale škrábe film, nebo netěsní. Vy co jste už velmi dlouho mladí si možná vzpomenete na barevný film od Fomy, kde byly první 3 snímky osvětleny. Holt se na tom podepsala ona sametka. Nyní vypadá, že už je definitivně problém vyřešen. 

  Ještě dodám, že tamtamy z Fomy nenápadně bušily informaci o zavedení do výroby orto v kinofilmu. Problém je v adjustaci, kde se naprosto nestihá. 

 

Jelikož se množí polopravdy o Fomě a o materiálech, tak pan Krejčí bude o5 na setkání a je ochoten zodpovědět otázky. Proto vás prosím, aby jste zalovili v paměti a připravili otázky i vady na fotkách, jenž jste si již vyřešili a  řešení pomůže dalším temnokomorníkům. Osobně jsem se zavázal, že dám dohromady celkový seznam vad a odpovědí, jenž sesbíráme. Prot zakládám další vlákno s touto problematikou. Za pomoc předem děkuji. 

Díky, díky. A nabídnuté poradny bych rád okamžitě využil. Dalo by se, Otče, přeptat na Fomatone 131? Od jisté doby to již není starý dobrý 131, ale pololesk, neb prý zase vypadl nějaký dodavatel a s tím novým se lesk jako byl na 131 již docílit nedá. Je to děsná škoda, v tom pololesku to vůbec není ten samý materiál co býval   :cry:

 


  • 0

#11 Beobachter

Beobachter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 28 srpen 2023 - 14:10:14

Sakra, nějak se mi to zdvojilo a koukám příspěvky se nadají editovat ani mazat. Omlouvám se. 


  • 0

#12 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 112 příspěvků(y)
Reputace: 452

Publikováno 28 srpen 2023 - 14:17:59

NÍZKÁ MECHANICKÁ ODOLNOST CITLIVÉ VRSTVY u Fomapanu 100 9x12. Je prakticky vyloučeno volat ten materiál v misce po více kusech, vždycky to dopadne špatně, strašně snadno se vrstva strhne nebo poškrábe, i pouhé vydávání filmu z misky je někdy problematické. (Pro srovnání třeba v originál návodu na vyvolávání Kodak Technical Pan výrobce doporučoval v jedné dávce vývojky vyvolat 12 ks planfilmu 4x5” najednou, což jsem svého času běžně dělal. A problém s tím nebyl nikdy. (Podotýkám, že jako profesionální kytarista mám dlouhé nehty, což je značně omezující faktor ; kodak přesto neměl problém.)
  • 1

#13 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 175 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 118

Publikováno 30 srpen 2023 - 09:10:05

Děkuji všem za informace. Doufám, že s odpovědi nepospícháte. Znám odpovědi na všechny problémy, ale nechci ředit vlákno. Pokud chcete odpovědi hned, tak mi brnkňete do kapsy 777591002. Rád zodpovím.
  • 0

#14 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 531 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 228

Publikováno 30 srpen 2023 - 10:28:54

Přesto bych se přimlouval za postupně zodpovězení otázek i tady. Každá odpověď jistě zajímá i mnoho dalších. Tys, Romane, taky nevolal každému zvlášť, aby ti položil otázku. Jasně, bude sraz, ale jaký zlomek se nás tam sejde/vejde?
  • 2

#15 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 112 příspěvků(y)
Reputace: 452

Publikováno 30 srpen 2023 - 10:54:16

Neberte to nějak jízlivě, ale spíš než odpovědi – neboť nepochybuji, že odpovědi na reálné problémy existují – by mě zajímala řešení.
  • 2

#16 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 30 srpen 2023 - 11:34:49

Neberte to nějak jízlivě, ale spíš než odpovědi – neboť nepochybuji, že odpovědi na reálné problémy existují – by mě zajímala řešení.

Souhlasím. Ale i odpovědi by mi zatím stačily, aby člověk věděl, na čem je - tedy u těch svitků. Ty planfilmy - tam je stav jasný.

Takhle z toho vyjádření nemám pocit nějaké transparentnosti tedy. Jsem rád, že se děje alespoň něco, ale má to (velmi) daleko do otevřené komunikace ze strany firmy.


  • 1

#17 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 664 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 srpen 2023 - 20:12:28

Weigel: Tak ke zmiji se blížíme tak, že lehce našlapujeme. Víte, ona totiž zmije neslyší. To se málo ví. Ona se orientuje podle otřesů půdy. Lovec si tedy může třeba zpívat, ale nesmí dupat.
Smoljak: Promiňte, že přerušuji, ale já když jdu s dětmi do lesa, tak zpravidla tleskám a dělám takové to kššc! Abych případné zmije zaplašil.
Weigel: Tak to děláte úplně zbytečně.
Smoljak: Ale já to tak dělám už dvacet let a celkem se mi to osvědčilo.
Weigel: Ano. To je úplně zbytečné. 

  • 2

#18 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 175 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 118

Publikováno 31 srpen 2023 - 08:51:07

Braši opravdu nechci zahltit vlákno odpověďmi.

    Napadá mě. že nějak nahraju odpovědi Krejčího na mobil, neb něco vysvětlit je na půl stránky. No a  zkušený temnokomorník odpovědi  pověsí na internet. Jest-li spěcháte, tak mi zavolejte. Stejně je můj tel. tak profláknutej, že mi volají cca 3 lidi tejdně. ( alespoň prohodím slovo s dobrou temnokomornickou duší).


  • 0

#19 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 31 srpen 2023 - 10:17:49

Braši opravdu nechci zahltit vlákno odpověďmi.

    Napadá mě. že nějak nahraju odpovědi Krejčího na mobil, neb něco vysvětlit je na půl stránky. No a  zkušený temnokomorník odpovědi  pověsí na internet. Jest-li spěcháte, tak mi zavolejte. Stejně je můj tel. tak profláknutej, že mi volají cca 3 lidi tejdně. ( alespoň prohodím slovo s dobrou temnokomornickou duší).

V úvodu píšeš, že se jedná o vytvoření katalogu dotazů a odpovědí, ve druhém příspěvku jeden takový uvádíš. Ale teď máme někam volat...

Nevím, co je složitého na tom napsat, že např. Fomapan 400 13x18 se nedělá a dělat nebude - pro malý zájem. Je možná speciální objednávka od xxx kusů. Takhle si katalog odpovědí teda nepředstavuju. Pořád to vyvolává spíš dojem o nevůli zveřejnit skutečnost písemně/elektronicky. 


  • 1

#20 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 494 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 112

Publikováno 31 srpen 2023 - 11:48:54

FOMAPAN 200 - metráž - podélné rýhy po celé délce filmu. Asi prach v dráze řezacího/perforačního stroje. Zdá se, že čistota ve výrobě je dlouhodobým problémem Fomy.


  • 2

#21 Beobachter

Beobachter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 září 2023 - 09:06:53

Fomapan 200 ve svitku, na negativech "bílá krupice". Je hrozná škoda, že ten film má stále nějaké potíže, neb byl by to bezva materiál (zvlášť teď co má krásně čirou podložku, což já rád).  


  • 0

#22 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 175 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 118

Publikováno 1 září 2023 - 14:30:32

 

Braši opravdu nechci zahltit vlákno odpověďmi.

    Napadá mě. že nějak nahraju odpovědi Krejčího na mobil, neb něco vysvětlit je na půl stránky. No a  zkušený temnokomorník odpovědi  pověsí na internet. Jest-li spěcháte, tak mi zavolejte. Stejně je můj tel. tak profláknutej, že mi volají cca 3 lidi tejdně. ( alespoň prohodím slovo s dobrou temnokomornickou duší).

V úvodu píšeš, že se jedná o vytvoření katalogu dotazů a odpovědí, ve druhém příspěvku jeden takový uvádíš. Ale teď máme někam volat...

Nevím, co je složitého na tom napsat, že např. Fomapan 400 13x18 se nedělá a dělat nebude - pro malý zájem. Je možná speciální objednávka od xxx kusů. Takhle si katalog odpovědí teda nepředstavuju. Pořád to vyvolává spíš dojem o nevůli zveřejnit skutečnost písemně/elektronicky. 

 

Jak jsem už uváděl . Nechci trhat vlákno. Jak nás znám, tak by se každý vyjadřoval. Nejprve seznam otázek a odpovědí se dočkáte. Pracujeme na tom. Prosím tedy za trpělivost. -- Odpovím Ti krátce. Foma má určitý standart. Prodej v Čechách je cca 2% z celkové produkce. Prodat se musí film do roku. Foma Ti ráda udělá film, když si jej zaplatíš s minimálním odběrem. -- Rád však dodávám, že prodejce má seznam lidí, který bude informovat, když zbude ze speciální zakázky.  Jest-li chceš více, tak mi zatelefonuj. Vše dozvíte, ale postupujeme podle jakéhosi plánu, aby výsledek měl dlouhodobou hodnotu a nezanikl jen zde ve vlákně. Dělám to dobrovolně ve svém volnu, stejně jak pan Krejčí z Fomy. Ve vhodnou dobu o víkendu si sedneme a nahrajeme odpovědi a někdo dá rozhovor sem do Temný. O vadách se dá povídat dost dlouho, pokud chcete vyčerpat všechny možné informace. Například povrch materiálu by byl alespoň na dvě stránky.  To mě nekorunovanýmu králi dyslexie se opravdu nechce.   To vše Vám říct do tel. nikdo z Fomy nemůže. Na to nemá čas.  Věřte, že tento můj počin takto nastavený bude pro Nás dlouhodobým přínosem, i pro další temnokomorníky.  Ještě musím sehnat nějakého " blbce" co přeloží informace do angličtiny. 


  • 1

#23 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 494 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 112

Publikováno 1 září 2023 - 16:38:13

SPECIÁLNÍ NÁVRH

Nechtělo by se Fomě začít adjustovat negativní materiál - nejspíš Fomapan 100 - do 16mm / 8mm kinematografického materiálu? Možná ve světě by o to byl zájem?


  • 0

#24 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 664 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 září 2023 - 17:51:34

Foma vyrábí převážně do USA ale i jiných států.Zajímalo by mě jaký tam mají ohlasy?Bohužel některý firmy dělají to že to co jde na vývoz je lepší kvality než co se prodává doma.Aby to nebyl ten samý případ?


  • 0

#25 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 204 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 1 září 2023 - 18:44:50

Osvědčuje se mi ve tmě rozmotat svitky, případný prach vytřepat a nebo vyfoukat.. U Kinofilmu před založením do foťáku sametky k sobě přitlačím silou a případný prach zaleze kam má...:)


  • 1

#26 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 251 příspěvků(y)
Reputace: 535

Publikováno 1 září 2023 - 20:39:52

Vážený pane kolego, Runnere, dnes máme v kalendáři  1. září, nikoli 1. dubna.... :shock:  :shock:  :shock:  S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#27 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 204 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 1 září 2023 - 21:27:38

Vážený pane kolego, Runnere, dnes máme v kalendáři  1. září, nikoli 1. dubna.... :shock:  :shock:  :shock:  S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Ano, vim, ale mě to funguje.


  • 0

#28 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 494 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 112

Publikováno 1 září 2023 - 22:01:57

Nefunguje to ale na film již poškrábaný z výroby. Kdybych si ten Fomapan 200 byl poškrábal sám, nepsal bych o tom tady.


  • 0

#29 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 175 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 118

Publikováno 2 září 2023 - 06:44:15

To může dělat sametka při častém použití. U kina se tato závada vyskytuje velmi zřídka. 200 je náchylná  hlavně v metráži.  ,,,,,,,

         Dále SZ. 


  • 0

#30 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 80

Publikováno 2 září 2023 - 14:36:37

Osvědčuje se mi ve tmě rozmotat svitky, případný prach vytřepat a nebo vyfoukat.. U Kinofilmu před založením do foťáku sametky k sobě přitlačím silou a případný prach zaleze kam má...:)

Jo a povečerech si šiju boty. Když si něco koupím, prřdpokláfám, že je to funkční. Ale to jen za sebe.
  • 0

#31 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 80

Publikováno 2 září 2023 - 14:38:39

Ach jo... ty oči. Předpokládám.
  • 0

#32 otecinternetu

otecinternetu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 4 září 2023 - 20:44:27

Mě by zajímalo řešení "černého deště" na svitku Fomapan 400. Jsem fanouškem Fomy (rád bych jím nadále zůstal) a focením na film se dokonce celkem úspěšně živím (třeba viz www.analogovasvatba.cz), ale takto nekonzistentní kvalita je pro mě naprosto nepřijatelná
  • 1

#33 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 112 příspěvků(y)
Reputace: 452

Publikováno 4 září 2023 - 21:02:14

Člověče, kdybych se tím měl (zase) živit, nebo di za to jen vzít peníze, neměl bych na Fomapan odvahu. Do toho bych nešel, brr. A mimochodem - moc hezká práce.
  • 1

#34 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 5 září 2023 - 07:36:56

 

 

Braši opravdu nechci zahltit vlákno odpověďmi.

    Napadá mě. že nějak nahraju odpovědi Krejčího na mobil, neb něco vysvětlit je na půl stránky. No a  zkušený temnokomorník odpovědi  pověsí na internet. Jest-li spěcháte, tak mi zavolejte. Stejně je můj tel. tak profláknutej, že mi volají cca 3 lidi tejdně. ( alespoň prohodím slovo s dobrou temnokomornickou duší).

V úvodu píšeš, že se jedná o vytvoření katalogu dotazů a odpovědí, ve druhém příspěvku jeden takový uvádíš. Ale teď máme někam volat...

Nevím, co je složitého na tom napsat, že např. Fomapan 400 13x18 se nedělá a dělat nebude - pro malý zájem. Je možná speciální objednávka od xxx kusů. Takhle si katalog odpovědí teda nepředstavuju. Pořád to vyvolává spíš dojem o nevůli zveřejnit skutečnost písemně/elektronicky. 

 

Jak jsem už uváděl . Nechci trhat vlákno. Jak nás znám, tak by se každý vyjadřoval. Nejprve seznam otázek a odpovědí se dočkáte. Pracujeme na tom. Prosím tedy za trpělivost. -- Odpovím Ti krátce. Foma má určitý standart. Prodej v Čechách je cca 2% z celkové produkce. Prodat se musí film do roku. Foma Ti ráda udělá film, když si jej zaplatíš s minimálním odběrem. -- Rád však dodávám, že prodejce má seznam lidí, který bude informovat, když zbude ze speciální zakázky.  Jest-li chceš více, tak mi zatelefonuj. Vše dozvíte, ale postupujeme podle jakéhosi plánu, aby výsledek měl dlouhodobou hodnotu a nezanikl jen zde ve vlákně. Dělám to dobrovolně ve svém volnu, stejně jak pan Krejčí z Fomy. Ve vhodnou dobu o víkendu si sedneme a nahrajeme odpovědi a někdo dá rozhovor sem do Temný. O vadách se dá povídat dost dlouho, pokud chcete vyčerpat všechny možné informace. Například povrch materiálu by byl alespoň na dvě stránky.  To mě nekorunovanýmu králi dyslexie se opravdu nechce.   To vše Vám říct do tel. nikdo z Fomy nemůže. Na to nemá čas.  Věřte, že tento můj počin takto nastavený bude pro Nás dlouhodobým přínosem, i pro další temnokomorníky.  Ještě musím sehnat nějakého " blbce" co přeloží informace do angličtiny. 

 

Díky za info, vyčkám tedy dalších pokynů. :)

Jenom k těm vadám...pro zákazníka není třeba o tom nijak dlouho povídat. Stačí jasná informace ve smyslu je/není problém, případně řešíme/máme vyřešeno. 


  • 1

#35 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 175 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 118

Publikováno 5 září 2023 - 09:09:41

 

 

 

Braši opravdu nechci zahltit vlákno odpověďmi.

    Napadá mě. že nějak nahraju odpovědi Krejčího na mobil, neb něco vysvětlit je na půl stránky. No a  zkušený temnokomorník odpovědi  pověsí na internet. Jest-li spěcháte, tak mi zavolejte. Stejně je můj tel. tak profláknutej, že mi volají cca 3 lidi tejdně. ( alespoň prohodím slovo s dobrou temnokomornickou duší).

V úvodu píšeš, že se jedná o vytvoření katalogu dotazů a odpovědí, ve druhém příspěvku jeden takový uvádíš. Ale teď máme někam volat...

Nevím, co je složitého na tom napsat, že např. Fomapan 400 13x18 se nedělá a dělat nebude - pro malý zájem. Je možná speciální objednávka od xxx kusů. Takhle si katalog odpovědí teda nepředstavuju. Pořád to vyvolává spíš dojem o nevůli zveřejnit skutečnost písemně/elektronicky. 

 

Jak jsem už uváděl . Nechci trhat vlákno. Jak nás znám, tak by se každý vyjadřoval. Nejprve seznam otázek a odpovědí se dočkáte. Pracujeme na tom. Prosím tedy za trpělivost. -- Odpovím Ti krátce. Foma má určitý standart. Prodej v Čechách je cca 2% z celkové produkce. Prodat se musí film do roku. Foma Ti ráda udělá film, když si jej zaplatíš s minimálním odběrem. -- Rád však dodávám, že prodejce má seznam lidí, který bude informovat, když zbude ze speciální zakázky.  Jest-li chceš více, tak mi zatelefonuj. Vše dozvíte, ale postupujeme podle jakéhosi plánu, aby výsledek měl dlouhodobou hodnotu a nezanikl jen zde ve vlákně. Dělám to dobrovolně ve svém volnu, stejně jak pan Krejčí z Fomy. Ve vhodnou dobu o víkendu si sedneme a nahrajeme odpovědi a někdo dá rozhovor sem do Temný. O vadách se dá povídat dost dlouho, pokud chcete vyčerpat všechny možné informace. Například povrch materiálu by byl alespoň na dvě stránky.  To mě nekorunovanýmu králi dyslexie se opravdu nechce.   To vše Vám říct do tel. nikdo z Fomy nemůže. Na to nemá čas.  Věřte, že tento můj počin takto nastavený bude pro Nás dlouhodobým přínosem, i pro další temnokomorníky.  Ještě musím sehnat nějakého " blbce" co přeloží informace do angličtiny. 

 

Díky za info, vyčkám tedy dalších pokynů. :)

Jenom k těm vadám...pro zákazníka není třeba o tom nijak dlouho povídat. Stačí jasná informace ve smyslu je/není problém, případně řešíme/máme vyřešeno. 

 

Mám zájem o katalog otázek. Odpověď kterou jsem v příspěvku dal se jedná o největší průšvih, co Fomu mohl potkat. Proto pružně ! zareagovala na nedostatek krabiček volným balením. ---- Je to častý dotaz lidí, co mi volali " proč nejsou kinofilmy". Tak jsem sem odpověď  vetknul. Na každou  uvedenou informaci posílám autorovi odpověď prostřednictvím SZ. Tak Tě prosím o trpělivost. Nedurdi se a uvědom si prosím, že stejně jek kalendář, srazy trička, odznaky dělám ve volném čase a s Krejčím chceme vytvořit katalog a odpovědí vad fotogr. materiálu a jeho řešení. Nebude to hned, ale snad se nám to podaří.  Rád bych Tě viděl taky aktivního.


  • 0

#36 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 5 září 2023 - 09:30:05

 

 

 

 

Braši opravdu nechci zahltit vlákno odpověďmi.

    Napadá mě. že nějak nahraju odpovědi Krejčího na mobil, neb něco vysvětlit je na půl stránky. No a  zkušený temnokomorník odpovědi  pověsí na internet. Jest-li spěcháte, tak mi zavolejte. Stejně je můj tel. tak profláknutej, že mi volají cca 3 lidi tejdně. ( alespoň prohodím slovo s dobrou temnokomornickou duší).

V úvodu píšeš, že se jedná o vytvoření katalogu dotazů a odpovědí, ve druhém příspěvku jeden takový uvádíš. Ale teď máme někam volat...

Nevím, co je složitého na tom napsat, že např. Fomapan 400 13x18 se nedělá a dělat nebude - pro malý zájem. Je možná speciální objednávka od xxx kusů. Takhle si katalog odpovědí teda nepředstavuju. Pořád to vyvolává spíš dojem o nevůli zveřejnit skutečnost písemně/elektronicky. 

 

Jak jsem už uváděl . Nechci trhat vlákno. Jak nás znám, tak by se každý vyjadřoval. Nejprve seznam otázek a odpovědí se dočkáte. Pracujeme na tom. Prosím tedy za trpělivost. -- Odpovím Ti krátce. Foma má určitý standart. Prodej v Čechách je cca 2% z celkové produkce. Prodat se musí film do roku. Foma Ti ráda udělá film, když si jej zaplatíš s minimálním odběrem. -- Rád však dodávám, že prodejce má seznam lidí, který bude informovat, když zbude ze speciální zakázky.  Jest-li chceš více, tak mi zatelefonuj. Vše dozvíte, ale postupujeme podle jakéhosi plánu, aby výsledek měl dlouhodobou hodnotu a nezanikl jen zde ve vlákně. Dělám to dobrovolně ve svém volnu, stejně jak pan Krejčí z Fomy. Ve vhodnou dobu o víkendu si sedneme a nahrajeme odpovědi a někdo dá rozhovor sem do Temný. O vadách se dá povídat dost dlouho, pokud chcete vyčerpat všechny možné informace. Například povrch materiálu by byl alespoň na dvě stránky.  To mě nekorunovanýmu králi dyslexie se opravdu nechce.   To vše Vám říct do tel. nikdo z Fomy nemůže. Na to nemá čas.  Věřte, že tento můj počin takto nastavený bude pro Nás dlouhodobým přínosem, i pro další temnokomorníky.  Ještě musím sehnat nějakého " blbce" co přeloží informace do angličtiny. 

 

Díky za info, vyčkám tedy dalších pokynů. smile.png

Jenom k těm vadám...pro zákazníka není třeba o tom nijak dlouho povídat. Stačí jasná informace ve smyslu je/není problém, případně řešíme/máme vyřešeno. 

 

Mám zájem o katalog otázek. Odpověď kterou jsem v příspěvku dal se jedná o největší průšvih, co Fomu mohl potkat. Proto pružně ! zareagovala na nedostatek krabiček volným balením. ---- Je to častý dotaz lidí, co mi volali " proč nejsou kinofilmy". Tak jsem sem odpověď  vetknul. Na každou  uvedenou informaci posílám autorovi odpověď prostřednictvím SZ. Tak Tě prosím o trpělivost. Nedurdi se a uvědom si prosím, že stejně jek kalendář, srazy trička, odznaky dělám ve volném čase a s Krejčím chceme vytvořit katalog a odpovědí vad fotogr. materiálu a jeho řešení. Nebude to hned, ale snad se nám to podaří.  Rád bych Tě viděl taky aktivního.

 

Ani v nejmenším se nedurdím a počkám. Tu poslední větu nechápu. Jako zákazníka mě zajímá kvalita/nekvalita výrobků, stav a výhled řešení vleklých problémů. Využívám možnosti tady to ventilovat a ptát se. Výrobce na to oficiálním kanálem nereflektuje a děláte to ve volném čase, díky za to. Jen mi nepodsouvej nic o aktivitě/neaktivitě. Nemá to s tím nic společného.


  • 1

#37 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 664 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 září 2023 - 12:53:47

A co je vyřešeno?


  • -1

#38 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 5 září 2023 - 13:39:13

Není tu někdo s moderátorskými právy? Navrhuju pro přehlednost smazat všechno kromě popisů těch požadavků/problémů a odpovědí. A zejména uživatele Luboszz žádám (už podruhé), ať se zdrží  příspěvků, které nemají konstruktivní přínos.


  • 2

#39 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 664 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 září 2023 - 19:08:45

Není tu někdo s moderátorskými právy? Navrhuju pro přehlednost smazat všechno kromě popisů těch požadavků/problémů a odpovědí. A zejména uživatele Luboszz žádám (už podruhé), ať se zdrží  příspěvků, které nemají konstruktivní přínos.

Logika která tohle forum pozorovala zakroutila hlavou a šla se opít do němoty.

EIJetelicek  vysvětli mě to logicky bud tak hodnej :)


  • 0

#40 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 září 2023 - 19:57:26

Ještě musím sehnat nějakého " blbce" co přeloží informace do angličtiny.

Ten blbec se jmenuje Google Translate nebo DeepL. Překládá bez keců v řádu sekund a docela přesně.
  • 1

#41 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 664 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 září 2023 - 20:13:22

 

Ještě musím sehnat nějakého " blbce" co přeloží informace do angličtiny.

Ten blbec se jmenuje Google Translate nebo DeepL. Překládá bez keců v řádu sekund a docela přesně.

 

Tohle forum je plný naivních jedinců.


  • -2

#42 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 80

Publikováno 5 září 2023 - 20:16:23

Není tu někdo s moderátorskými právy? Navrhuju pro přehlednost smazat všechno kromě popisů těch požadavků/problémů a odpovědí. A zejména uživatele Luboszz žádám (už podruhé), ať se zdrží  příspěvků, které nemají konstruktivní přínos.


Kde není argument tak nasadíme cenzuru. Ale fuj. To tady snad neprojde....
  • 0

#43 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 175 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 118

Publikováno 5 září 2023 - 20:25:24

Hele hošichlapci. Není hentý EI přestrojený tajný agent Mamiák????

 

Jinak nic ve zlém. Vždycky jsem si vážil, že i nepříjemné názory se zde řešily s úctou k názoru jiného. Tak budeme i nadále pokračovat. ANO???


  • 2

#44 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 664 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 září 2023 - 21:00:17

Hele hošichlapci. Není hentý EI přestrojený tajný agent Mamiák????

 

Jinak nic ve zlém. Vždycky jsem si vážil, že i nepříjemné názory se zde řešily s úctou k názoru jiného. Tak budeme i nadále pokračovat. ANO???

V klidu to dopij nebo dohul a vrat se do reality ;-)  :!:


  • -7

#45 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 664 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 září 2023 - 21:57:51

HLAVSA: A víte, pane Smrtka, že jsem si vás představoval úplně jinak?

SMRTKA: Že jo? Lidi si strašně vymýšlejí. Onehdy na jaře jsem viděl, jak mě vynášeli. Nesli mě na holi k potoku. Já vypadal! No tak, Hlavso… (vytáhne hodinky)…

kolikpak už máme… Propánakrále! To jsem se zase zakecal. To je nadělení! Teď

už mi vás nevemou! Tak akorát toho cikána s tím nožem v zádech, to je násilná

smrt, to mi vemou, ale vás, Hlavso… vás už ne. Vás až tak… za dva roky. Ale to

už nebudu já.

HLAVSA: Jak to, vy ne?

SMRTKA: No jo. Já končím. Poslední, co dělám, je nějakej Ferdinand, Sarajevo. A

pak jdu na odpočinek a přijde novej. Mladej. Ale to bude sekáč, pánové! Ne jako

já. Ten se nezakecá… (Kývne hlavou a odchází.) Tak na shledanou! (Zastaví se a

pohlédne do publika.) Na shledanou...


  • -2

#46 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 6 září 2023 - 06:33:26

 

Není tu někdo s moderátorskými právy? Navrhuju pro přehlednost smazat všechno kromě popisů těch požadavků/problémů a odpovědí. A zejména uživatele Luboszz žádám (už podruhé), ať se zdrží  příspěvků, které nemají konstruktivní přínos.


Kde není argument tak nasadíme cenzuru. Ale fuj. To tady snad neprojde....

 

Jakou cenzuru, bohajeho? V zájmu přehlednosti, o kterou by tu mělo jít, jsem navrhoval smazat všechno(i moje nepodstatné příspěvky!), co není k tématu. Pokud ti přijde, že citáty z Cimrmana(jakkoliv ho zbožňuju) tady mají místo, prosím. Teď už je z toho stejně taková bramboračka, že to je jedno. :)


  • 0

#47 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 211 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 6 září 2023 - 06:35:36

Hele hošichlapci. Není hentý EI přestrojený tajný agent Mamiák????

 

Jinak nic ve zlém. Vždycky jsem si vážil, že i nepříjemné názory se zde řešily s úctou k názoru jiného. Tak budeme i nadále pokračovat. ANO???

Jak jsem psal níže, můj zájem(a myslím že i tvůj) byl, aby to tu bylo přehledné. No raději v tomto vláknu už nic psát nebudu, zdá se, že vyvolávám neklid. :)


  • 0

#48 KAT

KAT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 27

Publikováno 6 září 2023 - 07:52:32

SPECIÁLNÍ NÁVRH

Nechtělo by se Fomě začít adjustovat negativní materiál - nejspíš Fomapan 100 - do 16mm / 8mm kinematografického materiálu? Možná ve světě by o to byl zájem?

nu, otázka, proč to dělat, to by využili fanoušci Mikromy apod., ale těch zas není tolik. Co se týká filmování, proč točit na Fomapan 100, když tu máme krásný Fomapan R :) 


  • 0

#49 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 494 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 112

Publikováno 6 září 2023 - 09:02:27

 

SPECIÁLNÍ NÁVRH

Nechtělo by se Fomě začít adjustovat negativní materiál - nejspíš Fomapan 100 - do 16mm / 8mm kinematografického materiálu? Možná ve světě by o to byl zájem?

nu, otázka, proč to dělat, to by využili fanoušci Mikromy apod., ale těch zas není tolik. Co se týká filmování, proč točit na Fomapan 100, když tu máme krásný Fomapan R :)

 

Žádní mikromáři. Filmuje se i na negativní materiál, v profesionální sféře vždy, no a amatéři dnes taky. V drtivé většině případů se totiž film po vyvolání stejně skenuje a edituje v počítači, v takovém případě filmovat na inverzi postrádá význam - a vyjde to levněji. Kodak i Orwo dělají kinematografický negativní materiál, ale Foma by to dokázala mnohem levněji. Jenže má strach, že by to neprodala.


  • 0

#50 KAT

KAT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 27

Publikováno 6 září 2023 - 09:25:07

 

 

SPECIÁLNÍ NÁVRH

Nechtělo by se Fomě začít adjustovat negativní materiál - nejspíš Fomapan 100 - do 16mm / 8mm kinematografického materiálu? Možná ve světě by o to byl zájem?

nu, otázka, proč to dělat, to by využili fanoušci Mikromy apod., ale těch zas není tolik. Co se týká filmování, proč točit na Fomapan 100, když tu máme krásný Fomapan R :)

 

Žádní mikromáři. Filmuje se i na negativní materiál, v profesionální sféře vždy, no a amatéři dnes taky. V drtivé většině případů se totiž film po vyvolání stejně skenuje a edituje v počítači, v takovém případě filmovat na inverzi postrádá význam - a vyjde to levněji. Kodak i Orwo dělají kinematografický negativní materiál, ale Foma by to dokázala mnohem levněji. Jenže má strach, že by to neprodala.

 

ano, to je mi znamo, ze i na negativy se toci ;) ale prave - jak rikas, v profi sfere (kde se pak kopiruje, a tam by urcite slo zaridit nechat si riznou varku na miru), potom ruzne videoklipy, tam je to jedno, protoze to jde na sken, a pak osmickari - a ti potrebuji promitat.

Jenze i pro ten sken ma Rko vyhody - je hezky kontrastni a hlavne ma transparentni podlozku, takze to vypada lepe nez z negativu :)

No asi by se to udalo, ostatně nějaké testovací negativy nařezané byly, ale nvm, no... taky by si tim konkurovali svemu druhemu produktu (Rku), otázka je, jestli by se jich prodalo dost na to, aby se vyplatilo mít oba. A já jsem teda moc ráda, že to R máme. A když už někdo věnuje úsilí a peníze do točení na film, tak nevidím ten proces až zas jako tak zásadní rozdíl. 


  • 0




8 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 8 návštěvníků, 0 anonymních