Přejít na obsah


Fotka

Pentax 17


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#1 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 18 červen 2024 - 08:39:06

Firma Pentax uvedla nový kinofilmový přístroj na trh:

 

 

Pentax, Pentax, PENTAX 17! First Look & Interview with @KHROME_Hamburg (youtube.com)

 

 

 

 

(udivuje mě, že firma s takovou tradicí uvede něco takového...) 


  • 0

#2 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 845 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 283

Publikováno 18 červen 2024 - 11:21:21

a v com je problem ? len pre doplnenie by bolo dobre si pozriet aj video kde manager vysvetluje co vsetko obnasa novy fotak ;)

https://www.youtube....h?v=FXUmpqY3nWQ


  • 1

#3 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 793 příspěvků(y)
  • LocationMarianka
Reputace: 381

Publikováno 18 červen 2024 - 11:58:18

Mne sa to celé veľmi páči, aj po dizajnovej stránke.

držím palce každému výrobcovi nových filmových foťákov.

Som rád, že niekto iný než Leitz má odvahu (a budget) na R&D.


  • 1

#4 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 793 příspěvků(y)
  • LocationMarianka
Reputace: 381

Publikováno 18 červen 2024 - 11:59:50

Video má za 14 hodín viac ako 15 tisíc pozretí. Dopyt aj záujem očividne je, a nebudú to krajinári so statívmi (môj skromný tip).


  • 0

#5 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 18 červen 2024 - 12:31:30

Asi jsem moc náročný, ale i s Praktikou mám větší kontrolu nad tím, co vlastně ten aparát bude dělat a co chci hlavně dělat já... měl jsem za to, že využijí všechny své znalosti, dovednosti a oživí Spotmatic, nebo nějaký jiný "etalon", však K bajonet stále existuje. 

 

Určitě nevylučuju, že si svou cílovku najde. Nepochybuju, že v Praze ho uvidím na krku nemalého množství turistů z východní Asie. Já zůstávám věrný Leice. icon_smile.gif


  • 0

#6 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 182 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 226

Publikováno 18 červen 2024 - 14:52:19

Já jsem rád za jakýkoliv nový produkt k focení na film. Sám si to nekoupím, měl jsem štěstí a vybavil se Lejkou. 

 

Tento foťáček mi ale dává perfektní smysl pro hipsterské nadšence do filmu. Je to malé, skladné, jednoduše se ovládá. Velikost políčka je dostatečná na tisk 13x18cm či skeny na sociální sítě, navíc tím šetří dnes drahý materiál. Sám jsem toho kus nafotil mýdlovými krabičkami typu Olympus mju-II, které sice mají skvělou optiku a výstup i na velké zvětšeniny, ale takové to domácí rodinné focení do alba tu kvalitu nevyužije. Lejka není alternativa kvůli ceně a ani dálkoměrné Bessy už nestojí pakatel.


  • 0

#7 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 18 červen 2024 - 16:19:46

Já jsem rád za jakýkoliv nový produkt k focení na film. Sám si to nekoupím, měl jsem štěstí a vybavil se Lejkou. 
 
Tento foťáček mi ale dává perfektní smysl pro hipsterské nadšence do filmu. Je to malé, skladné, jednoduše se ovládá. Velikost políčka je dostatečná na tisk 13x18cm či skeny na sociální sítě, navíc tím šetří dnes drahý materiál. Sám jsem toho kus nafotil mýdlovými krabičkami typu Olympus mju-II, které sice mají skvělou optiku a výstup i na velké zvětšeniny, ale takové to domácí rodinné focení do alba tu kvalitu nevyužije. Lejka není alternativa kvůli ceně a ani dálkoměrné Bessy už nestojí pakatel.



Souhlasím! Čím více lidí bude fotit na film, tím déle se bude vyrábět. Jinak, Mjučko II mám doma, je to parádní hračka. :-)
  • 0

#8 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 467 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 263

Publikováno 18 červen 2024 - 17:45:55

Ve svém věku už mám za sebou hledání větších a ještě větších formátů, dokonalejších objektivů a těl, zázračných vývojek... Můj pohled na fotku se změnil, dnes nosím v kapse Olympus Pen a jsem spokojený člověk, poloviční formát mi učaroval.

Pentax 17 se mi líbí, žádné motory, žádné displeje, jen mechanické čudlíky, tak jak to má být. Asi ho vyzkouším.

 

PS: Trošku kecám, i střední formát používám stále, ale většinou Fuji GA645, což je vlastně taky half frame :)


  • 1

#9 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 257 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 74

Publikováno 18 červen 2024 - 17:50:06

Panenko skákavá ! Ono to fotí na výšku !   :-(

Asi aby to bylo kompatibilní s výcvaky z mobilu. 

Firmu Pentax miluju od dětství, kdy jsem jako kluk na fotbale skrz plot záviděl sportovním fotografům jejich vybavení. 

Dlouho jsem fotil na Pentax Program-A. 

Ale z tohodle bleju, velebnosti. Pardon...


  • 0

#10 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 185 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 18 červen 2024 - 20:04:58

Ale vždyť na výšku fotí i Čajka, Pen, policejní Praktica, Demi a dokonce i Leica 72. A tyto přístroje zcela jistě nepotřebovaly ve své době být kompatibilní s fotografiemi z mobilu (které bohužel řada uživatelů pořizuje výhradně takto, protože ten přístroj takhle drží v pazouře, bez ohledu na to, zdali je to vhodné pro daný fotografický objekt či komposici; o videích pořizovaných na výšku snad ani nelze hovořit bez patřičného rozohnění, ale to je na zcela jinou diskusi a především na jiné forum). Je takto ale zkrátka funkčně realizován half-frame, je to principem tohoto formátu. :mrgreen:


  • 3

#11 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 241 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 19 červen 2024 - 08:59:14

Vážení kolegové, t o t o mi do rakve opravdu nesmí ! Fixed focus, 3lens - 3group, f=3,5, v ceně EUR 549:99 x kurz 24,765 = Kč 13 620,- bez marže u Velkoprodejce..

Za tu cenu jsou 2 - 3 těla Asahi Pentax SP II v perfektní kondici. Možná to nějaký znuděný fotr daruje svým vlastním dětem na jiné adrese pod jiným příjmením, pro své kukaččí děti, otrávené herními konzolemi a chytrými mobily na prázdniny. S očekáváním červnového úplňku se závěrečným diplomem ukončeného dvouletého studia v pazourách, s hromádkou nových US knižních přírůstků opodál, vyhlížejíc zářící zrození T Coronae Borealis v souhvězdí Severní koruny mezi Pastýřem a Herkulemrolleyes.gif  "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#12 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 55

Publikováno 19 červen 2024 - 14:28:03

Drahý jezevče, tak zlé to zase s těmi parametry není, to jste se nechal unést. Fixed Focal není Fixed Focus a tříčlenné objektivy jsou fajn. Ale jinak máte pravdu, tohle není foťák pro vás ...
  • 0

#13 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 19 červen 2024 - 15:31:06

Fotoškoda ho má již v nabídce. Za, pánové držte se, 14 tisíc. Schválně, jaký aparát s objektivem by jste s tímto rozpočtem koupili Vy? :-)
  • 0

#14 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 400 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 297

Publikováno 20 červen 2024 - 09:20:15

domnívám se, že tady nejsme nikdo cílovka, tudíž těžko to pochopit. co už mi ale dává větší smysl je připravovaný rollei 35 af


  • 2

#15 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 20 červen 2024 - 17:16:57

domnívám se, že tady nejsme nikdo cílovka, tudíž těžko to pochopit. co už mi ale dává větší smysl je připravovaný rollei 35 af


Super!
  • 0

#16 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 845 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 283

Publikováno 20 červen 2024 - 17:37:22

tak v dnesnej dobe socianlych sieti na mobiloch, kde je vsetko v portretnom mode, dava halfframe celkom zmysel.. tak isto mnozstvo obrazkov z jedneho filmu je prijemnejsie :) 


  • 0

#17 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 070 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 040

Publikováno 20 červen 2024 - 20:13:46

Tradicia je napr. Pentax 110 Auto.
Alebo konkurencny Olympus PEN
...
Ja mam radost.


  • 1

#18 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 467 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 263

Publikováno 20 červen 2024 - 22:34:37

domnívám se, že tady nejsme nikdo cílovka, tudíž těžko to pochopit. co už mi ale dává větší smysl je připravovaný rollei 35 af

Tady skutečně asi není cílová skupina, ale mezi fotografy, hlavně těmi streetovými, ano. Ve většině e-shopů byl vyprodaný během prvního dne uvedení, vetně Škody, ten už ho taky nemá. A určitě ho nevykoupili uživatelé smartfounů, ani začátečníci, keří si kupují první analog, ale skuteční fotografové, kteří ví. Je třeba se oprostit od předsudků.

Ten Rollei bude určitě parádní, ale až přijde, budou nad jeho cenovkou všichni kulit oči víc, než ministr vnitra. Taky jeden starší SE mám, nádherná mašinka na pomazlení, ale uživatelsky nepřívětivý, jednou rukou ho nezprovozním ani nepřetočím, vždy jsou potřeba obě ruce, není to pro pohotové focení, než vytáhnu objektiv a natočím kolečka, je po všem :)


  • 0

#19 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 20 červen 2024 - 23:59:17

Mně to přijdou vyhozené peníze. Technicky ten aparát nenabízí nic, co by mi mohl dát Nikon F2, FM2 (ve stejném cenovém rozptylu). Ale až ho uvidím na krku Kratochvíla, nebo Štreita, vezmu to zpět.

Na druhou stranu si myslím, že ten aparát bude mít investiční hodnotu. Nebude jich asi vyrobeno mnoho, a bude to jeden z posledních ,,moderních” analogů. Ale to je jen takový úsudek…
  • 0

#20 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 845 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 283

Publikováno 21 červen 2024 - 10:22:45

Ano na second hand trhu je vela lepsich fotoparatov, ale tento je novy. Novy so zarukou;)


  • 0

#21 BvS2222

BvS2222

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 21 červen 2024 - 12:06:21

Sorry, Pentax jsem měl vždy rád, i jeho D-SLR jsem si kdysi vybral a nikdy nelitoval, ale tohle je ošklivé, příliš drahé, papundeklově působící a po designové stránce fujtajblové. Navíc s lowcostovým objektivem (3 elementy za 13 tisíc Kč? Fakt?). Toto se fakt nepovedlo, ale on to není foťák pro nás pantáty, co zažili MX či Spotmatic, je to foťák pro hipstery, co mají hlouběji do kapsy, takže stojí třetinu ceny Leicy na ebayi a polovinu nákladů na políčko filmu. Ale jestli je tohle cesta k renesanci filmu? Promiňte, ale v tom případě Lomography odvádí daleko lepší práci.


  • 1

#22 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 070 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 040

Publikováno 21 červen 2024 - 12:54:00

Horčíkové telo ...


  • 0

#23 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 158 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 106

Publikováno 21 červen 2024 - 13:25:35

Sorry, Pentax jsem měl vždy rád, i jeho D-SLR jsem si kdysi vybral a nikdy nelitoval, ale tohle je ošklivé, příliš drahé, papundeklově působící a po designové stránce fujtajblové. Navíc s lowcostovým objektivem (3 elementy za 13 tisíc Kč? Fakt?). Toto se fakt nepovedlo, ale on to není foťák pro nás pantáty, co zažili MX či Spotmatic, je to foťák pro hipstery, co mají hlouběji do kapsy, takže stojí třetinu ceny Leicy na ebayi a polovinu nákladů na políčko filmu. Ale jestli je tohle cesta k renesanci filmu? Promiňte, ale v tom případě Lomography odvádí daleko lepší práci.

Ono bratře temnokomorníku to vidím ouplně jinak. Po dlouhé analýze se tým odborníků, techniků odhodlal zvednout analog z popela. Sám jsem technik a vím kolik úsilí a přesvědčování dá, aby člověk prosadil tohle, či ono. ----- My nevíme o tomto vůbec nic. Proto nemůžeme mít rozumný názor. Spíše bych 17. držel palce, aby se prosadila a tím dala šanci dalším pokrokovějším modelům.  


  • 9

#24 martinsnajdr

martinsnajdr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 10

Publikováno 21 červen 2024 - 15:54:37

Já jsem nadšený. Možná ne z tohoto konkrétního fotoaparátu, ale z toho, že se větší výrobce fotoaparátů odhodlal začít znovu vyrábět filmový fotoaparát. To, že dneska seženete srovnatelný starý stroj za 1/5 ceny neznamená, že když byl nový, tak se cenově neblížil tomuto Pentaxu 17. Navíc co jsem to tak celé sledoval už nějakou dobu, Pentax si testuje trh a počítá s uvedením lepších strojů v průběhu dalších let.

 

Lidi z Pentaxu se prostě ukázali jako srdcaři, ne jako ta banda bean counterů z Fujifilmu. Já si Pentax 17 nejspíš pořídím, čistě ze sympatie, abych je podpořil. Naopak Fujifilm pro mě skončil, když přestali vyrábět FP100C a odmítli stroje odprodat. 


  • 2

#25 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 465 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 21 červen 2024 - 16:26:42

Drzim Pentaxu palec:) a tricockove objektivy… mam nejake na starych aparatech a takovy Triotar ma moc hezke podani.
  • 1

#26 Cepo

Cepo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 78 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 21 červen 2024 - 22:32:46

Podľa rumorov by mali vyrobiť tých fotoaparátov viac - a dva z nich majú byť SLR. Ak sa tak stane, príde to do bodu kedy ma to začne zaujímať. Naozaj by som sa tešil, keby sa vyhli malému hľadáčiku s ktorým sme sa mohli trápiť v modeloch MZ/ZX a dali tam niečo poriadne veľké ako kedysi. Je viac ako pravdepodobné, že nová SLR bude asi cieliť na inú kategóriu používateľov a dúfam že podľa toho bude firma aj postupovať. Držím palce.

 

https://stuckinfilm....-coming-in-2024


  • 2

#27 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 070 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 040

Publikováno 22 červen 2024 - 15:49:46

Treba si uvedomiť, že 17-ka zlacňuje filmy na polovicu ... Pri dešnom pohľade na potrebu výslednej kvaity je polovičný formát viac ako postačujúci. Ak sa sedemnástka osvedčí, dočkáme sa asi pokračovania
Digitálne kompakty už umreli a ponúkať niečo treba
Nakoniec ľudia rozhodnú.


  • 2

#28 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 467 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 263

Publikováno 22 červen 2024 - 17:30:37

Mně poloviční formát filmy nezlevňuje, většinou fotím triptychy a zvětšuji současně, takže je o polovinu zdražuje :)

 

Přiložený soubor (y)


  • 4

#29 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 793 příspěvků(y)
  • LocationMarianka
Reputace: 381

Publikováno 6 červenec 2024 - 11:57:59

Vyzerá, že ani nestíhajú vyrábať.
https://petapixel.co...h-up-to-demand/

Tipnem si, že to skúsia aj so zrkadlovkou, na K-bajonet, niečo ako MX. Tá si to zasa zlízne za cenu 1499 USD.
  • 0

#30 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 6 červenec 2024 - 12:01:37

Njn, hipsteři a děti mají neomezené účty u tatínků…
  • 0

#31 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 465 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 6 červenec 2024 - 14:27:00

Ja si myslim, ze to neni o tom mit neomezene ucty, jen my jsme zvykli kupovat cca 40 let stare stroje a starsi. Me uz vypekl 4xpentax a jednou minolta a revue 400se. Dale nektere stroje co mam spatne meri, nastesti konzistentne. Leica iii f je treba s nejakym zakladnim objektivem plus minus za stejnou cenu, ale naprosto mene user friendly. Navic u techto hodne starych stroju vzhledem k jejich hledackum a tomu, ze mam bryle nevidim poradne co fotim. Treba, kdyz si muj otec porizoval zenita ttl, dal za neho celou vyplatu a praktica stala skoro dve.

Jen jsem chtel rict, ze za novy stroj se zarukou mi to nepripada moc, je jasny ze na klasicky krajiny nebo portrety to nebude, ale treba na drsnejsi socialni portret s priznanym prostredim si to umim predstavit.
  • 8

#32 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 241 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 7 červenec 2024 - 09:18:02

Vážený Pane kolego Pignone. "Cíl je cesta". Nekonečné kecy, zamořující jakoukoli věcnou diskusi v "Klubech vzájemných obdivovatelů" to není vůbec o fotografii. Neomezené účty biologicky prokazatelných, vlastních fotrů, za mne neexistovaly. Užívat si radost z perfektních přístrojů své doby, na něž jsme se pouze chodili i dívat na přízračnou Interkameru, využívat špičkovou techniku VF, o níž dnes ani "Hund" neštěkne, co více si přát? Nějaký experimentální klon Pentaxu, když fotím  AP SPII, Pentax LX? Proč se zabývat takovými mediálně a účelově namasírovanými kravinci? 40 let staré stroje kupují pouze Ti, kteří sledují vlastní, přesně vymezený cíl.........

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#33 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 7 červenec 2024 - 17:42:30

Erik má pravdu. Ty staré stroje na které fotíme a občas nás zazlobí, jsou v podstatě model od modelu lepší. Značky jako je Minolta, nebo třeba ten Pentax rostly s každým novým modelem více k uživatelské přívětivost (dokonalosti).
Najednou se zde objeví Pentax, který úplně zapomene na předchozí padesátiletý vývoj a nabídne kompakt (to beru), který se má mladým lidem zavděčit tím, ze fotí na výšku, protože jsou takto zvyklí ,,fotit” ze svých mobilů…

Držím Pentaxu pěsti, věřím, že přijde s něčím jako MX a rád si ho koupím, ale musí to vypadat, že to skutečně myslí vážně.
  • 2

#34 BvS2222

BvS2222

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 8 červenec 2024 - 09:27:46

Já v nějakou větší renesanci focení na film nevěřím. Jasně, bude okruh fanoušků, který se pooooozvolna zvětšuje, ale nic masového. Už nikdy nebudou žádná 90. léta, protože materiál je DRAHEJ, chemie je DRAHÁ a prostě digitál je s kažodu další generací lepší a lepší. Já za poslední roky prošel Android 5 - 6 - 11 - 13 a děsí mě, co všechno dokáže ta "výpočetní fotografie" vykouzlit i z mého mizerného low-end Androidu 13 s low-cost čínským SoC. Tole fakt half-frame strojek za 13 tisíc Kč s jediným pevným ohniskem nespasí. Jasně, Petnax tím chytí bandu dalších nadšenců, tentokrát z generace alpha, ale to je vše. Místo toho, aby uvedl nějakej novej MX či ME a lidem dal možnost používata stovky skvělých skel minulosti, uvede tohle. Fakt ne, nerozleželo se mi to, tohle je strojek na plejtvání filmovým materiálem, na jeden specifický subžánr (street foto?), nic víc. Já to zoufalství Pentaaxu sleduju už skoro 20 let, chápu jejich motivaci se udržet, ale místo toho, aby dělali věci jako K-01, Q, 17, měli by do něčeho pořádně šlápnout. APS-C to fakt nespasí (snad jedině ten K3 Monochrome byl zajímavej). Zrcadlo by mohlo. Proč neudělají filmovou zrcadlovku s hledáčkem a la K-1?


  • 0

#35 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 793 příspěvků(y)
  • LocationMarianka
Reputace: 381

Publikováno 8 červenec 2024 - 11:11:56

.... Proč neudělají filmovou zrcadlovku s hledáčkem a la K-1?

A keby urobili, a stála by 45 tisíc CZK, kúpil by si ju?
Tam niekde to bude zakopané.


  • 2

#36 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 8 červenec 2024 - 11:26:29

Na Leicu M3 šetřim už nějakou dobu. Pokud by ale vyšel nový Pentax, tak ano. Skla v K bajonetu mám a jeden super aparát mi stačit bude.
  • 0

#37 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 793 příspěvků(y)
  • LocationMarianka
Reputace: 381

Publikováno 8 červenec 2024 - 11:54:00

Ja verím, že ak niečo spravia - tak SLR je logický ďalší krok, trh otestovaný a vývoj zafinancovaný práve sedemnástkou Tak dúfajme, a čakajme.
  • 2

#38 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 8 červenec 2024 - 12:03:21

Pentaxu věřím, ze přijde s něčím novým. Je to jediná značka, která zůstala u zrcadlovek a stále se odkazuje k minulosti. :)
  • 0

#39 BvS2222

BvS2222

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 8 červenec 2024 - 19:13:52

 

.... Proč neudělají filmovou zrcadlovku s hledáčkem a la K-1?

A keby urobili, a stála by 45 tisíc CZK, kúpil by si ju?
Tam niekde to bude zakopané.

 

A proč by měla stát 45 tisíc? Tos střelil od boku, tuto přemrštěnou částku? Jako za - cojávím - titanový tělo proč ne, ale jinak ... nemuset osazovat HROMADU elektroniky včetně SONY stacked CMOS snímače velikosti 36x24mm a místo toho tam dát "jen" mechaniku pro film, to snad takový monstr proces není, ne?


  • 0

#40 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 9 červenec 2024 - 08:48:51

Ježkovy voči! ;-)

Tady je to zase samej rozumbrada. :-D

Kolik stál Nikon F6(tělo) v roce 2020, kdy končila jeho výroba? 50tis.+ Kč. To bylo před inflací a to byl výrobek, kde už byl zaplacený vývoj a vše kolem. Kolik stojí vývoj nového mechanického fotoaparátu - ano, vše se musí vyvinout znovu, rozběhnutí výroby, marketing, průzkum trhu, servisní síť, celý firemní aparát? Nikdo si to nedovede představit, jak je náročné takhle sofistikovaný výrobek dovést od návrhu do finálního produktu, evidentně. 

Jak píše pignon, lidi odvozují ceny od 40 let starých amortizovaných strojů, které v době pořízení po přepočtu inflace rozhodně stály víc než těch 15 tis. za nový Pentax 17 a profi zrcadlovky prostě stály víc než 45tis. 

Lidi budou plkat, že Pentax vyrobil hračku pro děti. Ale adekvátní cenu za profi přístroj by nezaplatili.

Kdo na to má, ten si to koupí. Kdo na to nemá, koupí si K1000, Spotmatic, etc. Kdo na to nemá a má pocit, že se svět netočí, jak by si přál, bude plkat. 


  • 16

#41 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 717 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 389

Publikováno 11 červenec 2024 - 05:50:32

kdyby snad někdo znal někoho v těch investičních údolích, nebo šel na poradu, kde se to rozhoduje, tak já třeba bych si přál nějaký pořádný aparát pro okamžitou fotografii

chemickou cestu bych nechal na vývojářích, všechno s tiskem letí dopředu

ale

kovové tělo, měření expozice a hlavně manuální režim plus clonovou a časovou automatiku 

to by bylo skvělé, ty instaxí plasťáky jsou dobrá myšlenka, ale při bližším ohledání působí divně a jejich možnosti jsou omezené

děkuji

 

 

:)


  • 1

#42 Kilgore

Kilgore

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 11 červenec 2024 - 07:54:51

kdyby snad někdo znal někoho v těch investičních údolích, nebo šel na poradu, kde se to rozhoduje, tak já třeba bych si přál nějaký pořádný aparát pro okamžitou fotografii

chemickou cestu bych nechal na vývojářích, všechno s tiskem letí dopředu

ale

kovové tělo, měření expozice a hlavně manuální režim plus clonovou a časovou automatiku 

to by bylo skvělé, ty instaxí plasťáky jsou dobrá myšlenka, ale při bližším ohledání působí divně a jejich možnosti jsou omezené

děkuji

 

 

:)

A tohle je špatné? https://mint-camera.com/rf70/


  • 0

#43 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 717 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 389

Publikováno 11 červenec 2024 - 08:06:02

to je zajímavé! ovšem do doby, než jsem dal “koupit”
cenu prosím vydělit dvěmi a půjdu si to někam prohlédnout fyzicky
  • 0

#44 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 296 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 11 červenec 2024 - 10:45:46

to je zajímavé! ovšem do doby, než jsem dal “koupit”
cenu prosím vydělit dvěmi a půjdu si to někam prohlédnout fyzicky

Cena je daná, s tím se nedá moc dělat, ale je fakt, že by to člověch chtěl alespoň okouknout předem. Když jsem se díval ale na ceny aparátů vztažené k průměrné mzdě, tady ten aparát stojí půl průměrné mzdy a Flexaret stál v půlce šedesátých let cca 1,5-2 průměrné mzdy. Já vím, že to může být trochu zavádějící ukazatel, ale přece... U tohohle aparátu mě straší, abych nekoupil zajíce v pytli, zatímco u Flexaretu se myslím víc ví a vědelo, co od něho lze očekávat


  • 0

#45 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 717 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 389

Publikováno 11 červenec 2024 - 17:39:54

 

to je zajímavé! ovšem do doby, než jsem dal “koupit”
cenu prosím vydělit dvěmi a půjdu si to někam prohlédnout fyzicky

Cena je daná, s tím se nedá moc dělat, ale je fakt, že by to člověch chtěl alespoň okouknout předem. Když jsem se díval ale na ceny aparátů vztažené k průměrné mzdě, tady ten aparát stojí půl průměrné mzdy a Flexaret stál v půlce šedesátých let cca 1,5-2 průměrné mzdy. Já vím, že to může být trochu zavádějící ukazatel, ale přece... U tohohle aparátu mě straší, abych nekoupil zajíce v pytli, zatímco u Flexaretu se myslím víc ví a vědelo, co od něho lze očekávat

 

 

 

 

ideálně tento přístroj zpopularizovat, snad by pomohla nějaká hvězda pěvecká, či herecká

mnoho aparátů by bylo koupeno a neopotřebovaných do roka vráceno na trh za tu půlku

ale oceňuji, že inženýři uvažují stejně jak já a někdo to vyrobil

ještě mě napadlo mít universální instaxová záda a někam je naklopit na sklopku, či tlr, co už doma mám

prosím šikovné pátrající zde zda to někde nevidí?

záda 4x5 vidím za 5 tis, ale to je takové už velké do kapsy s tou kamerou, ale částka je to již přívěti(vější)


  • 0

#46 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 793 příspěvků(y)
  • LocationMarianka
Reputace: 381

Publikováno 11 červenec 2024 - 19:38:15

Radime, ak si založíš na to nové vlákno, niečo vypátrame.
  • 0

#47 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 467 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 263

Publikováno 12 červenec 2024 - 21:58:10

Na Megapixelu už se zbláznili

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#48 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 106 příspěvků(y)
Reputace: 434

Publikováno 13 červenec 2024 - 08:37:53

Přátelé, naprosto nechápu všechno to fňukání. Pentax vyrobil nový aparát na film, který prodává za naprosto skvělou cenu. Jistě, není to podle zrovna našich představ, jenomže to je celkem logické, protože cílovka zkrátka nejsme my. Páni v Pentaxu mají nepochybně lepší přehled o trhu, jeho možnostech a bílých místech než máme my. Ale i mně, v této oblasti laikovi, je jasné tohle: profíci dávno fotí na digitál a uvádět tedy profesionální kameru s nároky někdejších špičkových Canpnů nebo Pentaxů a Nikonů, je zbytečné. Takový aparát by stál násobně víc, pochybuju, že by se dostal pod 50 000, spíš o dost víc, a i tenkrát tuhle techniku kupovaly především redakce, nikoli nadšenci. Vyvinout takový přístroj, což nepochybně bude znamenat i velikou investici do samotného výrobního zařízení, by představovalo obrovské náklady a velkou nejistotu. A pánové v Pentaxu rovněž vědí, že my, tedy staromilští milovníci klasické fotografie, jsme dostatečně zásobeni starými přístroji, které vydrží dalších 100 let, a navíc díky změně doby a trhu kdysi naprosto špičkové přístroje jsou dnes za lidové ceny v kdejakém bazaru. Tomu prostě nemohou konkurovat. Nepochybně to nejsou pitomci, kteří by potřebovali naše rady. Jistě i oni vědí, že po světě se valí kvanta kvalitních starých skel, pro které by stačilo vyrobit tělo a nepochybně ten nápad měli taky, jen si to prostě spočítali, prozkoumali, zvážili, což my dělat nemusíme. Vyrobili úplně nový přístroj, což samo o sobě je v dnešní době zázrak, navíc ho dokázali nabídnout za neuvěřitelně nízkou cenu a zjevně je o to zájem. Pokud ten zájem bude dostatečný, nepochybně udělají další krok. Ale stěžovat si, kritizovat to a fňukat je hloupé a absurdní. A povyšovat se nad nositele Pentaxu 17, kteří možná nevědí, kdo byl Laszlo Moholy-Nagy a Eliott Erwitt, netuší, že existoval nějaký technical pan a nevědí, jak vypadá zvětšovák, je rovněž zbytečné povýšenectví. Pokud bude mít tahle věc úspěch, který bude tržně měřitelný, potenciálně to pro nás znamená přinejmenším příslib další výroby materiálu. Navíc, pokud se na sebe podíváme úplně upřímně: Všichni jsme tu chytří jako rádio, ale jsme z principu zahleděni do minulosti. Úplně přesně stejně vypadají i ostatní spolky podobných nadšenců v dalších zemích světa. Představte si, že na trh přijde něco, co umí přesně totéž, co vaše oblíbená kamera. Bude tomu samozřejmě odpovídat cena a nebude to krásně ošoupané v rozích, protože to nebude ze sedmdesátých let. Kdo z nás si to DOOPRAVDY koupí a nebude jenom chodit očumovat a sáhodlouze mudrovat? To máte jako s takovým Bugatti Pur Sang. Vyro bývám absolutně dokonalou repliku předválečné Závodí bugatti, do posledního šroubku podle dobových plánu, v dobových materiálech a pracovních postupech. Tady sen každého milovníka staré krásné techniky. Jenomže kdo si to koupí? Ten, kdo má doma originál, který stihnul ještě koupit lacino v šedesátých letech? Nebo Jay Leno, který si může dovolit mít obojí? Čili si troufám odhadovat, že foťák pro nás prostě vyrábět nebudou.
  • 11

#49 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 314 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 79

Publikováno 13 červenec 2024 - 09:13:51

Na Megapixelu už se zbláznili

A proč zbláznili? Prodávaj a to je jenom dobře. Kdo bude chtít koupit koupí.


  • 0

#50 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 71

Publikováno 13 červenec 2024 - 09:20:43

Obávám se, že uvedená poznámka je mířena na to, že je tento přístroj v Megapixelu představován jako digitální kompakt...


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních