Přejít na obsah


Fotka

Rollei 35 AF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 10 září 2024 - 11:05:51

Tak kdopak si už objednal nového mazlíka? :)

 

https://rollei35af.com/pages/camera

 

resp. pro objednávku v EU:

https://www.rollei.d...logcamera-10856


  • 0

#2 pasiasty

pasiasty

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 510 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 117

Publikováno 10 září 2024 - 11:21:51

Být s objektivem f/1,8, už stojím ve frontě :) Jinak není moc důvodů (kromě záruky, dobrého pocitu atd) volit jej místo třeba Hexara AF od Koniky. No dobře, je lehčí…


  • 0

#3 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 204 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 10 září 2024 - 12:17:44

Být s objektivem f/1,8, už stojím ve frontě smile.png Jinak není moc důvodů (kromě záruky, dobrého pocitu atd) volit jej místo třeba Hexara AF od Koniky. No dobře, je lehčí…

Tak ono to vychází o původního Rollei 35(T, S, TE, SE).Tam byly taky 2.8 objektivy(Tessar/Sonnar). Zónové manuální ostření a super skladné rozměry.

S 1.8 sklem už by to nutně muselo být větší.

Mně se tahle nová krabička líbí. Rozměry jsou nadále minimální, pětičočkový objektiv, automatické ostření, možnosti manuálního nastavení. Dovedu si to pěkně představit jako aparát, co se dá pořád nosit při sobě. Momentálně pro ty účely mám Himatic F a ten nemá zdaleka takové možnosti nastavení, navíc je tam opruz s baterkami. Nový stál po přepočtu víc než aktuální Rollei 35AF, ještě mám od něj doklad...To jen pro ty rozumbrady, co zase začnou fňukat s porovnáváním 40 let starých krámů s novým výrobkem. :-D


  • 2

#4 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 632 příspěvků(y)
Reputace: 99

Publikováno 10 září 2024 - 17:49:20

Já mám toho původního a je to můj nejoblíbenější, nejroztomilejší a možná i nejdokonalejší fotoaparát. 


  • 0

#5 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 104 příspěvků(y)
Reputace: 434

Publikováno 11 září 2024 - 07:47:05

Tvl po sto letech někdo má odvahu přijít s novým kinofilmovým aparátem - a my tomu budeme říkat pološunt?
  • 1

#6 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 104 příspěvků(y)
Reputace: 434

Publikováno 11 září 2024 - 08:52:59

Jenomže ten foťák není určen pro nás. My máme plné skříně klasických aparátů, se kterými vystačíme ještě po generace a které budou vždycky lepší než tohle, protože to býval high-end profesionální techniky. A kdyby měli něco takového vyrábět znovu, stálo to 100 000. Tohle je foťák pro novou generaci těch, kteří to budou mít jako hipsteřinu vedle mobilu. Myslím, že si to dobře promysleli a přesně s takovým zřetelem ten foťák vyvinuli a vyrobili. A zároveň otevřeli dveře dalším, kteří tu odvahu nesebrali.
  • 6

#7 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 204 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 11 září 2024 - 09:25:42

Já myslím, že by se Ricoh(Pentax) měl chytit za nos, že se neporadil na TK.cz, co že by to měl vlastně vyrábět. Ušetřil by dost peněz na analytiky. :-D


  • 1

#8 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 204 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 11 září 2024 - 13:05:56

 

Já myslím, že by se Ricoh(Pentax) měl chytit za nos, že se neporadil na TK.cz, co že by to měl vlastně vyrábět. Ušetřil by dost peněz na analytiky. icon_biggrin.gif

Dopustil jsem se toliko vlastního názoru. Pokud je to nepřípustné i zde, nemusíte to číst a už vůbec ne si tříbit schopnosti napsat rádobyironický komentář...

 

Platí na obě strany. :) Hezký den.


  • 0

#9 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 září 2024 - 17:00:00

Dopustím se také...

 

Ani výše zmíněný Rollei, ani Pentax 17 není určen pro jisté osoby z habitatu TK.cz a nebyl to ani původní záměr ohromit ty stejné lidi. Výrobek, který by "tyto lidi" ohromil by nestál jako průměrný objektiv.

 

 

Když se objevil Pentax 17, koukl jsem na něj a byl nadšený nikoli z kvality nebo ze světelnosti objektivu, a kdo ví čeho (BTW kvalita je dobrá). Nadšený jsem byl proto, že se něco děje v "mrtvém světě, jehož smrt byla prorokována mohými již nesčetněkrát". Že to není foťák pro mě? No a?! Přece ho nepozvracím jen proto, že není pro mě a pro mé použití.

 

Firma, která by chtěla znovu vyrábět retro-analogovou fototechniku, rozhodně nebude mířit prvními výrobky na méně než 5% fotografů z již tak řídkých počtů, kteří ještě fotí analogem, ne?! Proč oslovovat vymírající druh, resp. jednotlivé dinosaury nad hrobem, kteří jsou u analogu po celou dobu od miocénu. Radši oslovím mladé, fotografy koketující s analogem, foťákem s adekvátní cenou vzhledem k použití, ne?

(takhle je to ale všude. Asi těžko budu oslovovat člověka v Mercedesu, byť 30let starým, třeba takovým Aixamem, že?)

 

---------------------------------

Do nikoho se nenavážím... píšu s nadsázkou. Tak to tak, prosím, berte.

---------------------------------

 

"Kdyby měl ten objektiv na foťáku světelnost *.**, tak by se mi líbil." A já si představím scénku, kde přijde "mlaďas s mlíkem na bradě" s nějakým takovým "šuntem" v kapse na setkání plné dinosaurů. Ukazují se fotky z formátů tak velkých, že i císař Petr Veliký by byl spíše trpaslíkem. Přijde řada s prezentací na mlíčňáka a během promítání se místnost postupně plní závistí a záští, protože jeho fotky mají formu i obsah a jsou zhotoveny tím "šmejdem v kapse" za zlomek ceny vybavení ostatních. A tak dostane řádně naloženo, protože proč ne, že?

(berte to třeba jako bajku naruby, představujte si, že zmíněné osoby jsou jednotlivý "zástupci" konkrétních analogových foťáků).


  • 3

#10 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 104 příspěvků(y)
Reputace: 434

Publikováno 11 září 2024 - 18:38:38

Ona to vůbec není bajka, zažil jsem to několikrát. Viděl jsem kdysi fotky jednoho kamaráda, který fotil nějakým křápem, zvětšoval to kdoví na čem, mizerně to vyvolával, jenomže já jsem moc dobře věděl, že i když mám mnohem lepší techniku a mnohem lépe zvládnutý proces, tak na ty jeho fotky prostě nemám. A viděl jsem docela nedávno fotky jednoho pána. Dělal to jenom mobilem a stejně to bylo mnohem lepší než cokoli, co jsem kdy nafotil já.
  • 0

#11 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 632 příspěvků(y)
Reputace: 99

Publikováno 11 září 2024 - 20:47:44

Ty skvělé fotky z jednoduchých fotoaparátů dávají smysl. Fotograf nepřemýšlí jak, ale co. 


  • 0

#12 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 240 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 12 září 2024 - 07:39:50

Vážení kolegové. Co je na tomto světě krásnějšího, než starý, rozvrzaný, plesnivý, ale nepáchnoucí tuhý dědek, s nádherným klasickým foťákem, nedbale pohozeným na ztuhlé šíji, vlekoucí se o holi za okouzlující mladou laní v luxusním kožichu, razící mu cestu stativem mezi kameny a klacky v nádheře podzimem zbarvené cesty.... "Dobré světlo" všem dinosaurům nad hrobem přeje "Starý Jezevec" Erik 


  • 2

#13 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 17 září 2024 - 16:37:56

Ona to vůbec není bajka, zažil jsem to několikrát. Viděl jsem kdysi fotky jednoho kamaráda, který fotil nějakým křápem, zvětšoval to kdoví na čem, mizerně to vyvolával, jenomže já jsem moc dobře věděl, že i když mám mnohem lepší techniku a mnohem lépe zvládnutý proces, tak na ty jeho fotky prostě nemám. A viděl jsem docela nedávno fotky jednoho pána. Dělal to jenom mobilem a stejně to bylo mnohem lepší než cokoli, co jsem kdy nafotil já.

To je hodně silná sebekritika...

 

Byť fotím na film už více než rok, tak jsem ještě nedospěl ke konci procesu kdy bych měl mít v rukou mokrou zvětšenou fotku. Ale pracuju na tom a snad příští rok na srazy budu už brát fotky☺ a rád bych se podíval na Vaše fotky obzvláště z Roleiflexu s Tri-Xem, moc mě zajímá ten charakter v protisvětle o kterém jste mi psal☺


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních