Přejít na obsah


Fotka

Magnifax 4 nebo 5


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 schattenreiter

schattenreiter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 0

Publikováno 17 September 2024 - 19:46:52

Prosím o radu. Mám možnost si koupit Magnifax 4 i 5, ale který je lepší zvolit? Potřebuji na negativy 6x9 i 6x6, ale na 6x6 mám možnost si trvale půjčit Opemus. Jaké jsou rozdíly mezi 4 a 5? Nebo nějaké nectnosti?


  • 0

#2 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 204 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 18 September 2024 - 06:53:48

Magnifax 4a byl, pokud vím, poslední model z této řady. S číslem 5 se vyráběl Opemus - a ten to nakonec dopracoval až na číslo 7. 

Ze srovnání Opemus vs Magnifax vychází vhodnější Magnifax. Umožňuje práci s negativy až 6x9, celkově je větší, takže na základní desku lze jít až na, tuším, 60x40. Má lepší měch než Opemus. Tam ten plasotvý měch může snižovat kontrast. Na 6x6 lze u Magnifaxu zvětšovat z celého políčka negativu(i přes), Opemus bez vybroušení masky(podia) dělá ořez - nevím, jestli všechny modely, měl jsem pětku a šestku. Z nectností je potřeba zmínit plastové kolečko pojezdu hlavy, které časem se ožvýká, ale už existuje i náhrada z 3D tisku, takže to lze řešit. Případně nechat u šikovného zámečníka vyhotovit ocelové.

Pokud nejsou finance a prostor problém, je Magnofax jasná volba pro všechny formáty od kinofilmu po 6x9.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních