Přejít na obsah


Fotka

Nikon Coolscan III LS-30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 buryk

buryk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno Včera, 15:01:21

Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenosti se skenery od Nikon. Na ebay mají za rozumnou cenu tento Coolscan ale majitel tvrdí že si musím ještě do PC dokoupit kartu PCI-SC200 SCSI .Nedá se provozovat bez karty ?  Už mám program Vuescan který jsem používal k jinému scaneru .

 

 


  • 0

#2 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno Včera, 15:19:16

Ahoj. Až do verze LS-40 včetně jsou to zařízení připojitelná pouze přes FireWire. Takže buď port na desce, pokud jím je vybavená nebo samostatnou kartu do PCI. To moc nedoporučuji. Problémy s ovladači pro Windows 10,11.

Naopak doporučuju LS-50. To je poslední verze. Ta už je připojitelná přes USB a ovladače jsou také v pohodě. Je to nejlepší skener, pokud máš omezený rozpočet.

Jinak jednoznačně doporučuju vyšší řadu. To jest Coolscan 5000. Je taky USB a podporuje vícenásobné skenování (více průchodů). Jsou ale o něco dražší. Když si to "vyčekáš", tak na eBayi se dají koupit lehce přes 20k peněz i s podavači.

Verze LS-40, LS-50 i Coolscan 4000 a 5000 mají rozlišení 4000 dpi. Skutečně dosažitelné, nikoli pouze "na papíře".

Top jsou verze Coolscan 8000 a Coolscan 9000 na FireWire. Oba mohu s klidem doporučit. Ale jsou o dost dražší. 9000 s podavači očekávej přes 50k Kč.

Pokud máš nějaké dotazy, tak se ptej.


  • 0

#3 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno Včera, 15:20:58

Ups, pardon. Já přehlédl, že ty mluvíš o LS-30 a ne LS-40. Do té už bych nešel.

Ostatní, co jsem napsal ale platí.
  • 0

#4 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,488 příspěvků(y)
Reputace: 310

Publikováno Včera, 15:21:06

Nedá. SCSI je typ kabelu.

Tento model používá rozhraní "SCSI" - tehdy profesionální standard. Novější modely mají rozhraní USB nebo FireWire


  • 0

#5 Glerin

Glerin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 186 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 11

Publikováno Včera, 16:24:28

Existují SCSI karty, které lze nainstalovat i pod novějšími Windows 10/11.

 

https://www.savageta...0-adaptec-78xx/

 

A pak rozjet virtualizované Windows XP, kde by měl ten skener chodit i s originálním softwarem.

Je otázka, zda to za takové "trápení" stojí.


  • 0

#6 buryk

buryk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno Včera, 17:39:17

děkuji všem za cenné  info, takže je jednoznačně lepší investovat do lepšího scaneru


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních