Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1138 odpovědí na toto téma

#351 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 duben 2009 - 15:10:47

čas nastavovat až je nataženo.


A naučit se Kieva držet tak, aby sis nepatlal okénka dálkoměra. :wink:
  • 0

#352 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 128

Publikováno 15 duben 2009 - 17:50:36

...zapatláš, otřeš trikem :wink:
  • 0

#353 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 15 duben 2009 - 18:22:05

...zapatláš, otřeš trikem :)


Otiku, ten trik by mě zajímal :wink: 8-)
  • 0

#354 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 duben 2009 - 19:04:52

...zapatláš, otřeš trikem :)


Otiku, ten trik by mě zajímal :wink: 8-)

:) 8-) :D
  • 0

#355 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 128

Publikováno 15 duben 2009 - 19:56:54

...bando :wink: 8-) :)
  • 0

#356 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 duben 2009 - 07:46:49

Chlapi diky. Na to nastavovanie casu som prisiel ale az pri druhom filme.
mate k tomu aj ine objektivy ako zakladak? Ja by som taku 35 velmi bral. Mam rad svet nasiroko :wink:
  • 0

#357 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 198

Publikováno 16 duben 2009 - 08:37:56

Mám 35, 50 a 135. Na ty krajní potřebuje super revolverové kukadlo, viz foto notorius. Ale to focení s túto mašinkú je maso :wink:
Jojo, je to nostalgie, když se pohyboval po ulicách našeho velkoměsta a dělal knajpstrít.....
  • 0

#358 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 duben 2009 - 08:43:51

Mám stejnou sadu skel jako Kraken. Revolver není špatnej, ale poohlížím se po hledáčku čistě na 35, páč tu 135 nepoužívám vůbec. Na ebay ruské 35 hledáčky jsou, ale většinou za buy now a dost $ nebo €. :)
  • 0

#359 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 duben 2009 - 09:23:14

a ta 35 ako je na tom je na tom - kontrast ostrost bokeh?
  • 0

#360 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 duben 2009 - 14:51:08

Dnes mi došel Zorki 4k s 50/2 ,tak už mám taky svuj dalkoměr a kdybych si u prvního filmu nepřetrhlkonec filmu jak jsem se to zkoušel převinout zpět tak by to bylo i bez ztráty kytičky. :wink: Docela rád bych si sehnal nějaké širší sklo na moje nové dítě,nevíte někdo o nějakém?? neprodává zrovna někdo z vás nějaké??A asik k tomu budu potřebovat i hledaček,že ??
  • 0

#361 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 duben 2009 - 14:53:31

a ta 35 ako je na tom je na tom - kontrast ostrost bokeh?

Nešpekulovat, vyzkoušet. Můžu půjčit (všechny skla na Kiev).
Vřele doporučuji novou "padesátku" Helios-103, dá se koupit velmi levně a určitě stojí zato nasadit ji místo standardního Jupitera. Škoda že neexistuje i v závitové verzi pro Leicu / Bessu ... by to Voigtlander Nokton 1,5/50 neměl tak snadné.
Revolverový hledáček vypadá velmi profesionálně, ale pracuje se s ním blbě. Doporučuji se poohlédnout na e-bay po "Helios wiewfinder".
BTW Kiev / Contax jsou pravděpodobně jediné dálkoměry, které dokáží zvládnout ostření 135mm objektivu.
  • 0

#362 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 duben 2009 - 14:59:16

Dnes mi došel Zorki 4k s 50/2 ,tak už mám taky svuj dalkoměr a kdybych si u prvního filmu nepřetrhlkonec filmu jak jsem se to zkoušel převinout zpět tak by to bylo i bez ztráty kytičky. :wink: Docela rád bych si sehnal nějaké širší sklo na moje nové dítě,nevíte někdo o nějakém?? neprodává zrovna někdo z vás nějaké??A asik k tomu budu potřebovat i hledaček,že ??

Jestli to chceš mít historicky věrohodné, máš jedinou možnost: Jupiter-12 35/2,8. Jestli z toho chceš mít slušné fotky, poohlédni se po Voigtlander Color Skopar 35/2,5. Hledáček viz výše.
Pozor: Voigtlander na Zorkije nasadit lze, Jupiter na Bessu nelze!!
  • 0

#363 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 16 duben 2009 - 15:02:41

Dnes mi došel Zorki 4k s 50/2 ,tak už mám taky svuj dalkoměr a kdybych si u prvního filmu nepřetrhlkonec filmu jak jsem se to zkoušel převinout zpět tak by to bylo i bez ztráty kytičky. :D Docela rád bych si sehnal nějaké širší sklo na moje nové dítě,nevíte někdo o nějakém?? neprodává zrovna někdo z vás nějaké??A asik k tomu budu potřebovat i hledaček,že ??

Jestli to chceš mít historicky věrohodné, máš jedinou možnost: Jupiter-12 35/2,8. Jestli z toho chceš mít slušné fotky, poohlédni se po Voigtlander Color Skopar 35/2,5. Hledáček viz výše.
Pozor: Voigtlander na Zorkije nasadit lze, Jupiter na Bessu nelze!!


resp. lze - na puvodni bessa R, ale zadni clen je hluboko - muze znicit zaverku!!!!!tak aby to nekoho nenapadlo zkouset :wink:
  • 0

#364 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 16 duben 2009 - 15:18:10

Jěště mě napadá Orion 15 - f:6/28mm, ale ten není v závitu moc obvyklej, když už, tak bývá spíš na bajonetu pro Kiev.(Co vím, měl by být spřaženej s dálkoměrem, ale jestli se pletu, tak mě opravte). Russar 20mm bez spřažení už sem zase trochu nepatří. To z těch origo ruských kromě Jupitera.
  • 0

#365 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 duben 2009 - 15:38:49

a teda na ten kiev nie je mozne nasadit nove sklicko s Contax bajonetom?
  • 0

#366 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 duben 2009 - 15:50:40

Dnes mi došel Zorki 4k s 50/2 ,tak už mám taky svuj dalkoměr a kdybych si u prvního filmu nepřetrhlkonec filmu jak jsem se to zkoušel převinout zpět tak by to bylo i bez ztráty kytičky. :wink: Docela rád bych si sehnal nějaké širší sklo na moje nové dítě,nevíte někdo o nějakém?? neprodává zrovna někdo z vás nějaké??A asik k tomu budu potřebovat i hledaček,že ??

Nedávno byl na paladixu jupiter 35/2.8 v M39 verzi za cca 600,-. Zkus pohledat.
  • 0

#367 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 duben 2009 - 16:14:03

na historii celkem prdím chci tím fotit,na co neprdím pač je krize je cena :wink:
  • 0

#368 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 198

Publikováno 16 duben 2009 - 19:25:12

a ta 35 ako je na tom je na tom - kontrast ostrost bokeh?


Aji bych ti to pověděél, ale nevím o čem to mluvíš?? Bo....co???
  • 0

#369 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 465 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 16 duben 2009 - 19:59:44

no, kdyz jste u tech rusaku...mel jsem FED 5, se sklem 52mm/2,8, sklo bylo fantasticke, jen teda nezvladalo protisvetlo vubec, ale jinak fakt moc pekne, jak ten BO cosi, cemu Kraken nerozumi :wink: , tak co se tyka ostrosti. Ale fotak stal za .....hledacek bes, mam bryle a to kovovy cosi mi je drelo, zaverka kopala priserne a nastavovani casu az po natazeni.....
  • 0

#370 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 duben 2009 - 06:29:17

a teda na ten kiev nie je mozne nasadit nove sklicko s Contax bajonetom?

Není Contax jako Contax....
1/ Bajonet Contax/Yashica pro zrcadlovky. To tam určitě nasadit nepůjde.
2/ Bajonet Contax pro autofokusové kompakty (Contax G apod.) To taky nasadit nepůjde.
3/ Bajonet Contax pro dálkoměry, zvaný také Contax/Nikon nebo Contax/Kiev. Objektivy s tímto bajonetem, sovětské, Nikon i nové Voigtlander půjdou na Kiev nasadit.

BTW: Bajonet Contax pro dálkoměry jsou vlastně dva bajonety - vnitřní, určený pouze pro 50mm objektivy a vnější pro všechna ostatní ohniska.
  • 0

#371 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 duben 2009 - 06:34:05

no, kdyz jste u tech rusaku...mel jsem FED 5, se sklem 52mm/2,8, sklo bylo fantasticke, jen teda nezvladalo protisvetlo vubec, ale jinak fakt moc pekne, jak ten BO cosi, cemu Kraken nerozumi :roll: , tak co se tyka ostrosti. Ale fotak stal za .....hledacek bes, mam bryle a to kovovy cosi mi je drelo, zaverka kopala priserne a nastavovani casu az po natazeni.....

FED 5 má rozhodně závěrku, kde se může nastavovat čas před i po natažení. S používáním brýlí se u FED 5 nepočítalo, neb má dioptrickou korekci hledáčku (nastavuje se otáčením toho kovového cosi, co ti dřelo brýle).
  • 0

#372 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 duben 2009 - 08:56:26

Tak dakujem pekne za vycerpavajuce odpovede. C/Y bajonet poznam mam doma Contax 139Q a RX a k tomu CZ 28/50/135. G system poznam ale nemam. Toto je potesujuca sprava ze nove objektivy na to pojdu. Este raz diky pani.
  • 0

#373 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 132 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 184

Publikováno 17 duben 2009 - 16:53:34

u FED 5 se závěrka před natažením nedá nastavit.. teda teoreticky možná jo (ale ten knob s šipečkou ukazuje upe někam jinam a na správnou hodnotu se natočí až po natažení).. navíc jsem si četl nějaký manuál k tomu fedu a tam myslím přímo psalo, že se časy před natažením nastavovat nesmí.

mě by u něj spíš zajímala jiná věc - objektiv je tam šroubovací a páč je to dálkoměr, tak asi dost záleží, jak správně našroubovaný jest..
když jsem fed5 kdysi od svého otce převzal, tak ta středová ryska (tuším šipečka pro ostřící vzádlenost) už byla mírně vychýlená od středu způsobem, že byl objektiv prostě víc dotažen.. cca 0,5-1cm
nevím, jestli to tak má být od výroby, nebo to je zkrátka únavou materiálu. zajímalo by mě jak to tedy má být a zda má to přetažení objektivu při jeho hustotě závitu nějaký vliv na přesnost toho dálkoměrného ostření.
  • 0

#374 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2009 - 09:22:38

Pánové já jak vám ted cvakám tím starým Zorkiem ,se mi děje taková divná věc,neměl jsme rád zpracování kinofilmu,pač to ve mě budilo pocit hromady políček a byly takovy drobny proti 6*6 ,ale tuhle to vyrovnává pocit z toho "cvaknutí" plátěné závěrky a po každém záběru "nutnost" natáhnout takovým tím pohybem kdy jeden palec zapřete o tělo fotáčku a druhým natahujete další políčko,vše je akurát do ruky ,první fotky z 50 jupitera mne příjemně překvapili ,fotáček se mnou jezdí jako spolujezdec v autě není to nemoc???
  • 0

#375 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2009 - 10:24:15

první fotky z 50 jupitera mne příjemně překvapili ,fotáček se mnou jezdí jako spolujezdec v autě není to nemoc???

"To je úplně noumání, Uďo." :-D
A jestli to není normální, tak mám stejnou nemoc. Taky jsem si říkal, že to cvakání na kino už nějak nemá smysl - zejména po používání TLR. Ale s těmahle dálkoměrnejma strojkama (hlavně sklama) mě to začalo zase tak nějak bavit. Momentálně nejvíc obcuju s Kiev 4A a Jupiterem 12.
  • 0

#376 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2009 - 14:47:58

Jo 12 jupiter to je ohnisko 35 že?? to by se mi taky líbilo,holt nemám na něj porád štěstí
  • 0

#377 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2009 - 16:35:29

Jo 12 jupiter to je ohnisko 35 že?? to by se mi taky líbilo,holt nemám na něj porád štěstí

Vyděržaj! :roll:
Však se objeví.
  • 0

#378 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 18 duben 2009 - 18:30:20

Jo 12 jupiter to je ohnisko 35 že?? to by se mi taky líbilo,holt nemám na něj porád štěstí

Vyděržaj! :roll:
Však se objeví.


bratře, já jsem s 35 zatím vždy dopadl, jak digitálista v rukou Svatého officia...focus mírně mimo (asi tak o 10 metrů při pokusu zaostřit na 2 metry....)...můžeš nějak popsat nasazování objektivu a případné další zrady...domnívám se že je s dálkoměrem spřažená...jen se mi to nějak nedaří rozchodit...jinak 35 mám dvě...a každá má úplně jiný focus, obě jsou ovšem vedle :roll:
  • 0

#379 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2009 - 18:42:53

bratře, já jsem s 35 zatím vždy dopadl, jak digitálista v rukou Svatého officia...focus mírně mimo (asi tak o 10 metrů při pokusu zaostřit na 2 metry....)...můžeš nějak popsat nasazování objektivu a případné další zrady...domnívám se že je s dálkoměrem spřažená...jen se mi to nějak nedaří rozchodit...jinak 35 mám dvě...a každá má úplně jiný focus, obě jsou ovšem vedle :roll:

Hmm, podivné. Já nemám problém zaostřit při 2,8 na blízko. Naprosto přesné. Mrknu na to nasazování, copa je tam za zrady. Vyděržaj.
  • 0

#380 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 duben 2009 - 21:30:46

Jo 12 jupiter to je ohnisko 35 že?? to by se mi taky líbilo,holt nemám na něj porád štěstí

na kieva se jeden válí U Škodů, ale cena lehce nadsazená 1200,-
  • 0

#381 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2009 - 09:11:08

mno jo já bych ale rád M39 na Zorkiho
  • 0

#382 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 19 duben 2009 - 09:39:49

Myslím, že měli jednoho v bazaru v Nekázance, ale nevím za kolik.
  • 0

#383 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2009 - 10:19:37

mno jo já bych ale rád M39 na Zorkiho

aha, tak to jsi ty :roll:

V pátek jsem tenhle obj. prodal. Se zaostřováním žádný problém nebyl. Dálkoměr fungoval v pořádku. Celkově to je myslím bezva objektiv, škoda jen že nejde na Bessu.
  • 0

#384 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 duben 2009 - 11:46:26

Jo 12 jupiter to je ohnisko 35 že?? to by se mi taky líbilo,holt nemám na něj porád štěstí

Zkus sledovat polské Allegro. Polsko je velká zásobárna sovětské techniky :roll:
  • 0

#385 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 duben 2009 - 11:54:05

bratře, já jsem s 35 zatím vždy dopadl, jak digitálista v rukou Svatého officia...focus mírně mimo (asi tak o 10 metrů při pokusu zaostřit na 2 metry....)...můžeš nějak popsat nasazování objektivu a případné další zrady...domnívám se že je s dálkoměrem spřažená...jen se mi to nějak nedaří rozchodit...jinak 35 mám dvě...a každá má úplně jiný focus, obě jsou ovšem vedle :roll:

Jestli je to J-12 pro M39, tam se jedině může stát, že objektiv prošel "odbornou opravou" a nesouhlas ostření je toho výsledkem. Ostření u všech objektivů s ohniskovou délkou jinou než 50mm je docela komplikované, vícenásobný závit musí jednak nastavovat vzdálenost objektivu od filmu přiměřeně k ohniskové vzdálenosti, jednak simulovat pro mechanismus dálkoměru, že je nasazen objekiv 50mm. Pokud takový objektiv někdo rezebere a nesprávně složí, nastává výše uvedený jev. Nejčastěji se tento problém objevuje u Jupiter-9.
Jestli je to J-12 pro Kiev, může být pootočená kulisa, která zapadá do protikusu v těle. Pro začátek zkus nastavit při nasazování objektivu tělo i objektiv na nekonečno.
  • 0

#386 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 duben 2009 - 12:03:32

u FED 5 se závěrka před natažením nedá nastavit.. teda teoreticky možná jo (ale ten knob s šipečkou ukazuje upe někam jinam a na správnou hodnotu se natočí až po natažení).. navíc jsem si četl nějaký manuál k tomu fedu a tam myslím přímo psalo, že se časy před natažením nastavovat nesmí.

mě by u něj spíš zajímala jiná věc - objektiv je tam šroubovací a páč je to dálkoměr, tak asi dost záleží, jak správně našroubovaný jest..
když jsem fed5 kdysi od svého otce převzal, tak ta středová ryska (tuším šipečka pro ostřící vzádlenost) už byla mírně vychýlená od středu způsobem, že byl objektiv prostě víc dotažen.. cca 0,5-1cm
nevím, jestli to tak má být od výroby, nebo to je zkrátka únavou materiálu. zajímalo by mě jak to tedy má být a zda má to přetažení objektivu při jeho hustotě závitu nějaký vliv na přesnost toho dálkoměrného ostření.

1/ Máš pravdu, nejde. Spletl jsem se, neměl jsem zrovna žádný FED po ruce.
2/ Při sovětské ...ehm... přesnosti výroby je dost velký úspěch už to, že stupnice není dole. Síla dotažení nemá podstatný vliv, nicméně doporučuji dotahovat s citem - příruba a závit objektivu jsou hliníkové. FED-y se po celou dobu výroby dělaly tak, že tělo s objektivem se párovalo, tak aby byla stupnice nahoře a ostření bylo aspoň zhruba správné. Výroba nebyla nikdy tak přesná, aby bez seřizování pasoval každý objektiv na každé tělo. Nicméně individuálním seřízením tělo/objektiv lze dosáhnout velmi dobré shody dálkoměru.
  • 0

#387 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 duben 2009 - 09:11:22

Víte někdo, jak jsou na tom různé objektivy himaticů? Jsou některé lepší, některé horší? Dohledal jsem, že jsou
45/1,8
40/1,7
38/2,7
38/2,8

možná existuje ještě nějaký. Preferujete některý z nich? Samozřejmě bych radši širší a světelnější :-)
  • 0

#388 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 duben 2009 - 10:38:14

Víte někdo, jak jsou na tom různé objektivy himaticů? Jsou některé lepší, některé horší? Dohledal jsem, že jsou
45/1,8
40/1,7
38/2,7
38/2,8

možná existuje ještě nějaký. Preferujete některý z nich? Samozřejmě bych radši širší a světelnější :-)

Za velmi dobré lze označit 38/2,7 (AL-F, Himatic F) a 40/1,7 (Himatic 7sII). Vyzkoušel jsem a mohu potvrdit. Nejvíce kritiky jsem četl na 40/1,7 (Himatic E), ten mám, ale ještě jsem s ním nefotil.
Vy výčtu ti chybí 45/2 a 45/2,8, které byly na prvních Himatic-ích.
Pokud chceš širší a světelnější, budeš se muset poohlédnout po Yashica Electro 35 CC, má 35/1,8 nebo Konica Auto S3, má 38/1,8. Oba se dost špatně shánějí. Jinak Leica, Bessa aj. systémy s výměnnými objektivy.
  • 0

#389 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 duben 2009 - 12:26:08

Děkuju za cenné rady. Yashica se mi nelíbí, je moc velká. Ve výběru je ještě Canonet. Drahé strojky s výměnnými skly nechci.
Takže 40/1,7 je různá u těch dvou různých verzí? To mě překvapuje, budu muset vybírat ještě pečlivěji ...
  • 0

#390 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 22 duben 2009 - 14:43:44

Jenom takový upozornění, Y.E. 35 CC(a CCN taky) má s klasickou Yashicou Electro 35(G,GT,GS,GTN,GSN apod.) společnýho celkem málo, prakticky jen princip závěrky a automatiky, jinak je to úplně jinej stroj:) Velikostí je to klasickej kompaktní dálkoměr jako třeba Hi-Matic 7SII, viz porovnávací foto na těchto stránkách.
A Hi-Maticy jsou taky dost různorodá skupinka strojků, některý nejsou dokonce ani dálkoměry. Liší se typem automatiky a možností manuálního zásahu, typem měření(starý mají jěště selen). Nějak ji nemám po ruce, ale existuje o tom minimálně jedna moc pěkná stránka. A stejně se obávám, že výběr jaksi dost omezí dostupnost, funkčnost a možná i cenová hladina jednotlivých typů-zrovna cena třeba Hi-Maticy 7SII, nebo Canonetu QL17 G-III, ale i té Y.35CC bývá mnohonásobně vyšší, než třeba Hi-Maticy F nebo Y.E.35G
  • 0

#391 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 duben 2009 - 06:37:30

Díky za informace. Tu porovnávací stránku znám, právě na základě té jsem vybíral. Vlastně zase tak moc požadavků nemám. Chci, aby to bylo malé, aby to mělo sklo 35-40mm, maximálně 2,8 a aby to mělo nějaký poloautomatický režim s možností korekce (priorita clony by byla nejlepší, ale ta nějak není standardem, jsem zjistil). Na základě toho mi právě vyšla některé himaticy, canonet 17, nebo olympus rc a rd.
  • 0

#392 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 duben 2009 - 06:59:06

Díky za informace. Tu porovnávací stránku znám, právě na základě té jsem vybíral. Vlastně zase tak moc požadavků nemám. Chci, aby to bylo malé, aby to mělo sklo 35-40mm, maximálně 2,8 a aby to mělo nějaký poloautomatický režim s možností korekce (priorita clony by byla nejlepší, ale ta nějak není standardem, jsem zjistil). Na základě toho mi právě vyšla některé himaticy, canonet 17, nebo olympus rc a rd.

Jako rozumný kompromis mi vychází Minolta AL-F. Velmi dobrý objektiv 38/2,7, poloautomat s předvolbou času, hledáček s korekcí paralaxy, spolehlivá a přesná mechanická závěrka. Aparát je jednoduchý a není poruchový. Je o málo větší než Himatic F ale menší než třeba Yashica Electro. A hlavně - dá se koupit velmi levně, běžně za 300Kč.
Olympus 35RC - o dost dražší (~1000-1500), 35RD ještě dražší (~2000-3000). Konica C35 - dražší (~2000) a nic navíc za to. Canonet GIII QL17 - nedoporučuji pro přemrštěnou cenu a mimořádnou poruchovost. Minolta Himatic F - výborná optika, malé rozměry, nízká cena, ale úplný automat. Revue 400SE - dobrá optika 40/1,7, předvolba času, malé rozměry, spolehlivý aparát, dobrá volba pokud se jej podaří koupit za dobrou cenu, i tak je to ale nejméně 1500 (ty časy kdy se prodával za 20€ jsou už pryč...).
  • 0

#393 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 duben 2009 - 07:10:55

Teda vivat temná komora a její uživatelé, tak rychlé a přesné informace, to je k nezaplacení :)
Moje představa je do těch 2000. Poruchovost mě samozřejmě odrazuje, takže zbývá Olympus 35 RC, Revue 400SE. A teď se jdu podívat na AL-F :)
  • 0

#394 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 23 duben 2009 - 07:17:18

Jedno RC jsem včera myslím viděl na Aukru, ale nevím, kolik za něj chtěli, ani kdy aukce končí... Já taky chtěl něco malýho, s možností korekce, nějakou automatikou, světelným objektivem - ideálně Oly.RD nebo Minolta Hi-Matic 7sII :) - no a dneska jsem spokojenej uživatel té největší potvory z těch stránek - Olyho SP(kupoval jsem ho ale sakra levně a dával jsem ho dohromady asi týden).
Ono právě ta možnost korekce je dost zásadní požadavek omezující výběr. Většinou se dá korigovat maximálně nastavením citlivosti expozimetru, ale to moc šikovný není a má to svoje hranice. A stroje s možností plnýho manuálu jsou prostě obvykle to nejlepší/nejdražší/nejmíň dostupný v téhle skupince.
A jak si tak kontroluju, co jse vyplodil, tak koukám, že Dubraro to zatím pěkně zhodnotil. Takže asi tak.
  • 0

#395 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 duben 2009 - 07:20:47

Díky, Olympus na Aukru zaměřen. Takže ty stroje mají běžně prioritu času a žádnou možnost kompenzace?
  • 0

#396 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 23 duben 2009 - 07:36:00

Většina má buď prioritu času nebo clony(zatím jsem se pořád nenaučil co je co) :) - většinou se nastaví čas a strojek nastaví clonu, typy používající systém Yashicy Electro zase vybírají čas. Zrovna RC má ale možnost plnýho manuálu. Pak mají plně manuální režim jěště Oly.RD, Minolta 7sII, Canonety QL17 a QL19, Oly. SP - dál jistě doplní Dubraro, už si to tak nepamatuju. Taky mají ale svoje čertovo kopýtko - expozimetr (kromě Oly.SP) ukazuje jen v automatickým režimu.
Jinak hodně štěstí s tím RC, koukal jsem, že cena zatím vypadá nadějně - třeba to moc nevyletí.
  • 0

#397 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 duben 2009 - 07:45:05

Díky. Rozumná cena je tedy třeba do 1500?
  • 0

#398 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 715 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 389

Publikováno 23 duben 2009 - 10:16:17

Teda vivat temná komora a její uživatelé, tak rychlé a přesné informace, to je k nezaplacení :)
Moje představa je do těch 2000. Poruchovost mě samozřejmě odrazuje, takže zbývá Olympus 35 RC, Revue 400SE. A teď se jdu podívat na AL-F :lol:

psal jsem ti interní poštou
  • 0

#399 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 28 duben 2009 - 07:40:57

Díky, Olympus na Aukru zaměřen. Takže ty stroje mají běžně prioritu času a žádnou možnost kompenzace?

Ten RC jsem asi vydražil já, ale o nic jste nepřišli, ten byl na součástky - potlučený horní kryt, nedovírající závěrka, ulomená páčka samospouště...
Fungující RC mohu půjčit na vyzkoušení. Mne moc nenadchl, ale vyfotil jsem s ním asi jen jeden film.
  • 0

#400 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 087 příspěvků(y)
Reputace: 341

Publikováno 28 duben 2009 - 08:08:03

Ze všech Olympusů, s kterými jsem kdy dost fotil - a to i s espéčkem (není špatný, ale kresba objektivu mi vždycky připadala trochu jakoby "plasticky rozplizlá" vyzkoušel jsem i RD, DC, XA a pozdější autofokusy (taky to docela ušlo !) mi jako král nade všemi ční RC. Fakt superobjektiv (který z konkurenčních strojlů má při světelnosti 2,8 pětičočkový objektiv ?) a špičkově precizní mechanika, skoro ani nejde poznat, že je v aparátu film - tak lehce nejde převíjení u žádného jiného aparátu ! Přes malinké rozměry dobře sedí v ruce, k pohodlnému a sakrarychlému ostření stačí levý ukazováček. Jediná blbost je u aparátu páčka samospouště, to byl fakt úlet konstruktéra. Ale dá se snadno odšroubovat, což bych vřele doporučil, dycky se to dá když tak vrátit zpět
  • 0




9 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 9 návštěvníků, 0 anonymních