Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1138 odpovědí na toto téma

#251 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2008 - 21:33:05

Fajne a pěkne. Ještě jeden dotaz. Jsou už tam neoriginální baterie s napětím 1,5 V. S korekcí expozice je to asi stejně jako jsem tady již četl o Minoltě Hi Matic?

asi jo, ja nevim.
ve svym hi-maticu nic nekoriguju a foti paradne. bud je serizenej, nebo to skousne cb film svou pruznosti...
  • 0

#252 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2008 - 22:24:45

Všiml jsem si že na té minoltě AL-F je objektiv Rokkor 1:2,7 f=38 mm, je to ten stejný jako na Hi-Maticu? Jak moc je výborný? Já jsem si Minoltu Hi matic nedávno pořídil a už se těším až vyvolám první film, všude jsem četl že ten objektiv je výborný, tak jsem zvědavý jestli je fakt tak výborný :)
  • 0

#253 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2008 - 06:20:23

hele, jedno stare dalkomerne rceni rika:

these are far better lenses than we are photographers... :)

ale jinak je to, tusim, ten samy objektiv.

jak moc je vyborny? - jak na to chces odpovedet? urcite uz mas doma horsi objektiv, staci? :D) no, vsak uvidis, az to vyvolas.
  • 0

#254 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 25 říjen 2008 - 11:26:56

Všiml jsem si že na té minoltě AL-F je objektiv Rokkor 1:2,7 f=38 mm, je to ten stejný jako na Hi-Maticu? Jak moc je výborný? Já jsem si Minoltu Hi matic nedávno pořídil a už se těším až vyvolám první film, všude jsem četl že ten objektiv je výborný, tak jsem zvědavý jestli je fakt tak výborný :D


Ja jsem jeden cas pouzival Hi-Matic F do mist kam jsem nechtel tahat poradnej fotak. Jednou jsem ho pouzival i na feratach pricvaknutej na provazku na batohu. Diaky z nej vypadaj jak ze 70tych let. Kdyz to mam prolozene zbytkem ktery byl foceny Nikkory, tak je videt ze je lehce horsi - resp. neni horsi - mam jen takovy jiny pocit z te fotky - vlastne se mi to libi :)
  • 0

#255 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2008 - 21:10:11

Tak jsem včera konečně vyvolal první film z mého hi matica a musím říct že to vypadá fakt dobře :-P Ještě nemám udělané fotky (film se zatím lisuje), ale jak jsem si těch pár negativů prohlížel a promítl zvětšovákem tak soudím že to nebude vůbec špatné. Fotil jsem na pan 400 exponoval jako 200, doma, světlo žárovka, zářivka, časy vycházely delší jak 1/30 s, objektiv byl tedy na plnou díru, a je to krásně ostré a nic není rozhýbané z dlouhého času. Film zvenku kde vycházely časy krátké a objektiv byl asi více zacloněn ještě nemám vyvolané a těším se jak ten rokkor bude kreslit při vyšších clonách 8-O
  • 0

#256 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 listopad 2008 - 08:37:48

Tak mi prišla nová hračka - Olympus XA. Neviem, či je to skutočný dialkomer, ale na prvé zoznámenie vyzerá dobre. V porovní s Minoxom 35GL sú ovládacie prvky ďaleko lepšie robené a ostrenie je slušné na takto malú krabičku. Mám nejaké fotky urobené z Minoxu aj Olympusu 35SP a tak idem natiahnúť film do tejto krabičky a uvidíme. Dúfam, že sa mi podarilo nájsť foťáčik, ktorý môžem mať stále vo vrecku a splní moje predsatvy.
  • 0

#257 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2008 - 08:58:53

Tak mi prišla nová hračka - Olympus XA. Neviem, či je to skutočný dialkomer, ale na prvé zoznámenie vyzerá dobre. V porovní s Minoxom 35GL sú ovládacie prvky ďaleko lepšie robené a ostrenie je slušné na takto malú krabičku. Mám nejaké fotky urobené z Minoxu aj Olympusu 35SP a tak idem natiahnúť film do tejto krabičky a uvidíme. Dúfam, že sa mi podarilo nájsť foťáčik, ktorý môžem mať stále vo vrecku a splní moje predsatvy.


Olympus XA je dalkomer. Tedy, pokud mas XA bez cisla. Napriklad XA2 uz dalkomer neni. A je to vybornej fotak z doby, kdy jeste olympus delal fotaky a ne elektroniku :D Kazdopadne ma vybornej objektiv a pokud ti bude dobre merit (otestuj diakem), tak budes vice nez spokonejej.

al-gaida: super!
  • 0

#258 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 listopad 2008 - 09:05:41

msl: Dík za info. Kúpil som Olympus XA za pár korún a na test sa chystám. Ja mám tak trochu Olympus virózu. Už som ich niekoľko mal a niekoľko mám, tak dúfam, že táto ostane doma.
  • 0

#259 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 715 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 389

Publikováno 21 listopad 2008 - 16:54:23

jeden dálkoměr na paladixu:
M7
hm...
  • 0

#260 al-gaida

al-gaida

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 93 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:39:53

Tak jsem včera konečně vyvolal první film z mého hi matica a musím říct že to vypadá fakt dobře :D Ještě nemám udělané fotky (film se zatím lisuje), ale jak jsem si těch pár negativů prohlížel a promítl zvětšovákem tak soudím že to nebude vůbec špatné. Fotil jsem na pan 400 exponoval jako 200, doma, světlo žárovka, zářivka, časy vycházely delší jak 1/30 s, objektiv byl tedy na plnou díru, a je to krásně ostré a nic není rozhýbané z dlouhého času. Film zvenku kde vycházely časy krátké a objektiv byl asi více zacloněn ještě nemám vyvolané a těším se jak ten rokkor bude kreslit při vyšších clonách :)


Nedá mi to a musím se znovu pochlubit :D . Vyvolal jsem film kde Hi matic více clonil a je to něco úžasného (teda aspoň pro mě :wink: ); musím říct, že tento rokkor je určitě nejlepší objektiv který mám doma ( a to stál jenom pět stovek aji s foťákem!). Promítl jsem si pár negativů na formát 70*100 cm a jsem schopný rozeznat detaily velikosti jednoho milimetru.
Ale jak říkal kolega msl: these are far better lenses than we are photographers... Něco na tom bude, protože ty moje fotky jsou sice ostré, ale tak nějak mi v nich něco chybí, prostě to není úplně ono :( .
  • 0

#261 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 21 listopad 2008 - 23:57:39

jeden dálkoměr na paladixu:
M7
hm...


provokatére...tyhle groše teď nemám...
  • 0

#262 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 715 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 389

Publikováno 22 listopad 2008 - 10:07:05

to přece není o groších, ty se přesunou
to je o tom, že takovej foťák ještě nemáš :wink:
  • 0

#263 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 22 listopad 2008 - 11:08:43

to přece není o groších, ty se přesunou
to je o tom, že takovej foťák ještě nemáš :wink:



A cena to není špatná, dyž teď ten tolar tak podražil :lol: :D
  • 0

#264 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 22 listopad 2008 - 11:51:24

to přece není o groších, ty se přesunou
to je o tom, že takovej foťák ještě nemáš :wink:



A cena to není špatná, dyž teď ten tolar tak podražil :lol: :D


cena je výborná...ale další SF do domu...něco by muselo z domu.
  • 0

#265 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 22 listopad 2008 - 11:57:17

to přece není o groších, ty se přesunou
to je o tom, že takovej foťák ještě nemáš :wink:



A cena to není špatná, dyž teď ten tolar tak podražil :lol: :D


cena je výborná...ale další SF do domu...něco by muselo z domu.


Auto? :D
  • 0

#266 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 22 listopad 2008 - 12:17:22

to přece není o groších, ty se přesunou
to je o tom, že takovej foťák ještě nemáš :wink:



A cena to není špatná, dyž teď ten tolar tak podražil :lol: :D


cena je výborná...ale další SF do domu...něco by muselo z domu.


Auto? :D


no, buď superpresska nebo linhof presska. nebo M645...ale zase zůstat bez šiftu?
  • 0

#267 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 22 listopad 2008 - 19:43:22

no, buď superpresska nebo linhof presska. nebo M645...ale zase zůstat bez šiftu?


..ajajaj, to by bylo mučivý rozhodování. Zas bys pak ale mohl svůj příběh literárno-scénaristicky zpracovat a vydělat majlant. Psychodrámo by se jmenovalo Gorgiho volba :wink: :lol:
  • 0

#268 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 255 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 214

Publikováno 22 listopad 2008 - 20:15:57

Posledni hodinu jsem strávil hledáním vhodného dálkoměru pro mou maličkost. Mám sice přístroj Yashica Electra 35 ale Bessa to asi vyhraje.

A kdo za to může?!
  • 0

#269 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: -2

Publikováno 24 listopad 2008 - 01:23:12

Posledni hodinu jsem strávil hledáním vhodného dálkoměru pro mou maličkost. Mám sice přístroj Yashica Electra 35 ale Bessa to asi vyhraje.

A kdo za to může?!


Hehe :lol:
Dobrá volba :D
Pokud teda můžu soudit dle sebe...
  • 0

#270 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 128

Publikováno 25 listopad 2008 - 20:40:25

...znáte někdo Pentacon Electra? To jsem opravdu netušil, že výrobce Praktik a Sixů dělal taky hledáčkový přístroj. Zase jsem trošku :wink: chytřejší.
  • 0

#271 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 listopad 2008 - 13:43:10

Kua chlapi dobr e sa to cita, ja uz dlhsiu dobu poskulujem po dialkomere, ale lecia je kurnajs draha. Isteho casu som chcel presku ale to je krava velka. Ale adeptom je konica hexar af, alebo zo zaciatku oly XA. Cim dalej to tu citamm tym viacej mam chut si nieco take zaobstarat.
  • 0

#272 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 listopad 2008 - 16:05:53

Lama: Mám doma Olympus XA a Hexar RF. Na serióznu prácu vidím len to RF, lebo ten XA je skôr taká hračka. I keď mám ju dva týždne a zatiaľ na nej nemám nič urobené lebo je v nej len prvý film. Hexar RF je výborná mašinka i keď ja radšej Olympus 4 Ti.
  • 0

#273 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 255 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 214

Publikováno 26 listopad 2008 - 18:51:04

Mě padla teď do oka Bronica RF-645 co vy na to?
  • 0

#274 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 469

Publikováno 26 listopad 2008 - 20:35:26

Když máš rád čtverec, nech si do oka padnout spíš Mamiyi 6. Oba aparáty jsou naprosto úžasné.
  • 0

#275 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 255

Publikováno 26 listopad 2008 - 20:38:37

zrovna sem chtěl říct - neni to čtverec...
  • 0

#276 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 255 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 214

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:22:31

Tak jsem zjistil ze mimo to ze to neni ctverec tak jsou k tomu k dispozici jen 3 skla :(
  • 0

#277 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 255 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 214

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:32:06

Když máš rád čtverec, nech si do oka padnout spíš Mamiyi 6. Oba aparáty jsou naprosto úžasné.


Hele tak ta Mamiya 6 vypada mooc pekne.
  • 0

#278 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 469

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:33:35

Ale ma taky "jen" tri skla. Nejak vsak nevim, proc by jich melo byt vic .)
  • 0

#279 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:34:33

:o
  • 0

#280 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 255 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 214

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:40:18

Koukam na to, a tvari se to ze je to i celkem male.
  • 0

#281 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 255 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 214

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:41:16

:o


Edo ty se chechtas nemas ji nahodou?
  • 0

#282 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 469

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:42:35

Eda ma Mamiyi 7 - to samy, ale 6x7. Cirou nahodou system s nejlepsima sklama tak nejak vubec :)
  • 0

#283 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 255 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 214

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:44:47

Eda ma Mamiyi 7 - to samy, ale 6x7. Cirou nahodou system s nejlepsima sklama tak nejak vubec :o


No je to hrozne sympaticky. Ze ja sem na ten web vůbec lezu :)
  • 0

#284 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 469

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:49:01

Ja uz o Mamiyi 6 snim hrozne dlouho :) Ostatni to moc dobre vedi. Jednou az budu velkej....
  • 0

#285 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 255 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 214

Publikováno 26 listopad 2008 - 22:57:13

Ja uz o Mamiyi 6 snim hrozne dlouho :o Ostatni to moc dobre vedi. Jednou az budu velkej....


A proc ji jeste nemas? S tvejma moznostma a schopnostma.

Jo pockej na vim, protoze neusetris na postovnym ke me ji poslat nemuzes :)
  • 0

#286 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 469

Publikováno 26 listopad 2008 - 23:05:07

Nemam ji proto, ze si ji nemuzu dovolit. Zrcadlo me vyhovuje precijen vic na vetsinu meho foceni, takze kdyz budu mit v ruce penize na tu Mamiyu, radeji si koupim nove sklo na contaxe, lepsi zvetsovak, novy obyvak :) proste ac je v poradniku veci trikrat podrtrzena, je porad az ke konci seznamu. Az budou tyhle dulezitejsi veci odskrtany, bude tadaaa a ja si ji budu nosit v kapsicce u kosile a budu stastny :)
  • 0

#287 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 715 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 389

Publikováno 26 listopad 2008 - 23:13:28

orientační cena takové čtvercové mamije?
:o
  • 0

#288 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 26 listopad 2008 - 23:14:01

to bude ale kapsa přes půl hrudi :o
  • 0

#289 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 listopad 2008 - 23:14:37

tazi, jestli chceš dálkoměr středoformát, a čtvereček ti vyhovuje, tak do 6tkyklidně jdi...skla jsou pořádně ostrý, alespoň mně se zdá u skel na 7. Řekla bych, že ta kresba a přenos kontrastu je až "řezavá".

6tku je dobrý koupit se všema těma sklama současně, protože jednotlivě se sklíčka už špatně schání...šestka už se totiž, k velké škodě, nevybrází - oproti 7mičce je o dost skladnější.
  • 0

#290 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 255

Publikováno 27 listopad 2008 - 12:06:13

sběratelství skel u dálkoměrů je povětšinou velice diskutabilní záležitost... :o

v tomhle směru mi zvlášť u sf tahle kategorie poněkud splývá s tlr a jejich převážně jedinym pevnym sklem. nakonec i u superpresky, ke který mam skoro kompletní sestavu, sem zatim většinu obrázků udělal jednim sklem. hádejte kterym :)
  • 0

#291 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 listopad 2008 - 12:41:47

sběratelství skel u dálkoměrů je povětšinou velice diskutabilní záležitost... :o

v tomhle směru mi zvlášť u sf tahle kategorie poněkud splývá s tlr a jejich převážně jedinym pevnym sklem. nakonec i u superpresky, ke který mam skoro kompletní sestavu, sem zatim většinu obrázků udělal jednim sklem. hádejte kterym :D


To je jednoduchý. Byla to zajisté ta 250-ka roura. :)
  • 0

#292 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 listopad 2008 - 13:26:38

2 botas: oly 4ti som mal so sklami 28/2.8 a 50/1.4 ale dal som to prec. Toho casu som mal aj contax s 50/1.7 a 28/2.8 no a ten carl zeiss to vyhral. Jedine co lutujem ze sa nedaju nasadit zeissove skla na tu om4Ti. Pre mna je om4Ti asi najlepsia zrkadlovka co som zatial mal. Ma vsetko co mam mat, je mala dobre padne do ruky. Ale momentalne poskulujem po niecom co by som nosil so sebou. Nieco male s vykonnou optikou. Mas vyvolane dake fotky z toho xa? Apropo odkial si?
  • 0

#293 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 27 listopad 2008 - 13:46:54

sběratelství skel u dálkoměrů je povětšinou velice diskutabilní záležitost... :o

v tomhle směru mi zvlášť u sf tahle kategorie poněkud splývá s tlr a jejich převážně jedinym pevnym sklem. nakonec i u superpresky, ke který mam skoro kompletní sestavu, sem zatim většinu obrázků udělal jednim sklem. hádejte kterym :D


Osobně jsem dospěl k názoru, že čím míň skel, tim líp. Člověk pak přestane vymejšlet hovadiny a fotí s tím co má k dispozici. To rozhodování co tam zrovna našroubovat je hrozný a většinou to spíš zdržuje a třepí koncentraci. Zlatá dvouočka :)
  • 0

#294 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 255 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 214

Publikováno 27 listopad 2008 - 16:05:57

Ono to možná platí i o množství foťáků a druhů filmů :)
  • 0

#295 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 listopad 2008 - 16:08:18

Lama : Som s Trenčína a niekedy sa pohybujem aj v Uherskom Hradišti a BA. Žial fotky s toho XA nemám, je v ňom len prvý film a nejak som ešte nestihohol moc vyfotiť. Ak máš cestu okolo, alebo si z blízkeho okolia tak sa môžme stretnúť a XA požičám na vyskúšanie.
  • 0

#296 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 listopad 2008 - 16:14:39

TAZ : Ja rozmýšlam nad Bronicou RF už dlhšiu dobu a oproti Mamiyi 6 je to menší a ľahší foťáčik. Na druhej strane je to len 6x4,5, čo je u mňa výhoda. Cenovo je nižšie ako ta Mamiya 6. Teraz som sledoval burzu na UK a telo + 45 + 65 + Blesk sa vydražil za 550 lib + poštovné. Na druhej strane tam býva v ponuke docela málokedy.
  • 0

#297 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 listopad 2008 - 16:48:57

Ja byvam v BA a obcas aj nie zalezi na sluzobkach. Ale ak by si mal cestu do BA, tak mi daj prosim Ta vediet a ak by si mohol priniest oly xa doniest nech si ho omakam. To by som bol celkom hepy. K tej konice mas ake objektivy?
  • 0

#298 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 466 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 263

Publikováno 27 listopad 2008 - 16:59:58

Osobně jsem dospěl k názoru, že čím míň skel, tim líp. Člověk pak přestane vymejšlet hovadiny a fotí s tím co má k dispozici. To rozhodování co tam zrovna našroubovat je hrozný a většinou to spíš zdržuje a třepí koncentraci. Zlatá dvouočka :)


Máš pravdu, zlatá dvouočka. Ale pořídil jsem si dvouočku Mamču C33 a jsem tam, kde jsem byl :) :-) :lol:
  • 0

#299 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 27 listopad 2008 - 23:11:42

Zrovna jsem skoro na konci skoro mesicni cesty po Mexiku,Belize a Guatemale. Mam s sebou 2 M6, jednu Leicu a jednu Mamiyu 6 MF o ktere se tu bavite, az se vratim, tak napisu poradny report.
Mamca je mala, relativne lehka, objektivy se zasouvaji do tela...

JInak ji mam pujcenou od dobreho kamose, kteremu jsem ji drazil na ebay.
Cela i se vsemi objektivy, pan.vlozkou a 6x4.5 vlozkou to vyslo na 31 000. Takze nic dramatickeho...

Zatim se tu mejte
  • 0

#300 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:35:12

Lama: Ja idem do BA s stredu doobeda. Neviem ešte presný časový rozvrh, ale môžeme sa stretnúť. Ja idem na Kramáre a potom do centra, asi si skočím aj do Prolaici. Nie je problém zobrať zo sebou XA aj Hexar RF. Na tom Hexare ináč používam Hexanon 50 /2 a mám možnosť používať leicový Summicron 35 / 2, ten žiaľ ale nie je môj. Na druhej strane so s ním výrazne viac ako jeho majiteľ :)
  • 0




20 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 20 návštěvníků, 0 anonymních