Přejít na obsah


Fotka

wet plate collodion - mokrý kolodiový proces


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1554 odpovědí na toto téma

#1551 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 63

Publikováno 25 červen 2024 - 19:34:47

Ale jako svědectví digitální doby dobrý. 


  • 0

#1552 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 643 příspěvků(y)
Reputace: 1 327

Publikováno 26 červen 2024 - 08:18:11

Je u kolodia povolený ořez plechu nebo skla po expozici? smile.png

 

 

Podla mna nie je otazkou co je povoleny a co nie je. Existuje niekolko vaznych dovodov, ze preco nerezat ani plech, ani sklo u hotovych obrazov. Napr.:
 
- plech aj sklo sa rezu dost obtiazne, kolodiova vrstva aj zalakovana je zranitelna,  hrozi poskodenie obrazu
 
- svedectvo digitalnej doby podla mna je aj to, ze obrazy/ fotografie sa malo ramuju. sucast ramovania je aj pasparta, ktora zakryje okrajove chyby, ktore u kolodia su aj v samotnom procese. ked pozriete dobove ramovanie kolodiovych obrazov, tak vidite, ze pasparty su take, ktore nemaju len ulohu vytvorenia estetickeho efektu, ale aj zakryvanie okrajovych chyb
 
- kompozicia obrazu bola robena na povodny format. rezanie hotoveho obrazu rozladi uz hotovu kompoziciu. komponovat treba na matnici a nie rezanim hotoveho obrazu.
 
- obraz/ fotografia dava informaciu aj o tom, ze kto na akej urovni ovlada svoje remeslo. chyby, ktore v tom pripade su sucastami procesu s vedomostami a zrucnostami sa daju do urcitej miery eliminovat
 
- ano, a ani ste nepovedali, ze akeho dovodu by ste chceli rezat hotove obrazy... :)
 
 
 
 
.

  • 5

#1553 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 273

Publikováno 27 červen 2024 - 22:36:09

Zdravím Vás srdečně kolegové.

Průběžně sleduji co se zde děje, vidím že nezahálíte a to je dobře. Já už se také letos pokouším, ale zatím pomálu. No a dnes jsem se konečně donutil něco nafotit digitálem.

 

...např.: plechový ciferník, do skla(45x45) jsem následně vyvrtal díru a koupil strojek s ručičkami takže mám funkční hodiny.

...dále přikládám fotku naklápěcí vany(houpačky) kterou už k plné spokojenosti od loňska používám na vývojku a vymývání, byla zde o tom řeč. Tato je do formátu 75x75cm, mám vyrobenou i větší na formát 1x1m.

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 5

#1554 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 273

Publikováno 27 červen 2024 - 22:45:54

A nějaké květinky z mojí zahrádky, sklo 30x40cm:

Pampelišky a Ostřice.

 

Přiložený soubor (y)


  • 6

#1555 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 812 příspěvků(y)
Reputace: 2 219

Publikováno 20 červenec 2024 - 13:14:23

dvojita expozicia a druhy pokus 30sec "cerstva" pouzita vyvojka z predchadzajuceho plechu

.

30x40cm

 

Přiložený soubor  camera12x16_240625_1.jpg   114,26K   5 Počet stažení Přiložený soubor  camera12x16_240625_2.jpg   103,56K   4 Počet stažení


  • 2




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních