Quote
Jo a Chemika bych před kliknutím upozornil, že na dotyčné stránce bude oblažen informací o "0 ppm vodivost", tak pozor na zvýšení tlaku
(a teď nemyslím osmotický).
Díky za upozornění.
Problém je v tom, že by to chtělo napsat čárku ve větě, kam patří.
0 ppm patří k těm fosfátům, křemičitanům, nitrátům. Vodivost je k těm 0,1 μS/cm, správně by měla být konduktivita. Aspoň, že pro monitorování dodávají správně konduktometr a ne "vodivosťák"
Za povšimnutí stojí, že výrobce se snaží "vodivost" vyjádřit i měrným odporem 18 megaohm, ale my už víme, že to není správně, protože tam chybí v jednotce délka!
Správně by mělo být: měrný odpor blízký 18 megaohmcentimetr [Mohm.cm], což je 0,056 μS/cm. Ano, je to méně než 0,1 μS/cm.
To, že si neporadí s písmenem mikro [μ] je ostuda. Je to pozůstatek z psaní na psacím stroji, kde samozřejmě mikro nebylo, ale řešilo se to vhodně umístěným lomítkem před u.
Tady na fóru mi to vůbec nevadí, jde o operativní diskusi.
Zkratka ppm je kapitola sama pro sebe, ale to chce čas.
A našlo by se těch drobností více.
Důležité je si uvědomit, že množství vyprodukované vody je menší než množství vody spotřebované. Tím se výrobci moc nechlubí. Teď nedokáži určit, kolik je potřeba vody na výrobu 1 litru "destilky".
Dále by měl výrobce sdělit, jak dlouho vydrží ten membránový modul být na suchu, resp. bez stálého průtoku. Velice obecně těm membránám (v modulu) vyhovuje stálý průtok, stálé oplachování. Pokud se na nějaký čas zastaví produkce, tak je potřeba po určité době (to by měl právě výrobce sdělit) průtok obnovit. Jinak hrozí znehodnocení membrány.