Přejít na obsah


Fotka

Servis - Opraváři


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#1 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 19 únor 2010 - 00:19:48

Navrhuji založit samostatné vlákno SERVIS - OPRAVÁŘI kde by se soustředily zkušenosti s dobrými (i špatnými) opravci fototechniky. Trvá dlouho něco v tomto smyslu najít, je to roztahané všude možně.

Navrhuji dále dělení vlákna po značkách, např.

FLEXARET servis - opravy
LEICA servis - opravy
atd.

Kdo k tomu má příslušné technické možnosti, nechť to zváží a případně založí a moderuje.
  • 1

#2 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 únor 2010 - 02:17:08

záslužná myšlenka, akorát bych se přimlouval, aby kromě vlákna někde visel přehledný seznam - kde, kdo, co, jak, za kolik moc peněz atd. opravuje. Ve vlákě se podstatné infomrace zakecají balastem.
  • 0

#3 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 468 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 únor 2010 - 07:00:00

Něco takového už provozují na serveru Fotoburza Praha.
  • 0

#4 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 86

Publikováno 19 únor 2010 - 07:09:14

Něco takového už provozují na serveru Fotoburza Praha.

tak toje bezva věc,díky :(
  • 0

#5 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 únor 2010 - 07:21:04

ano, fotoburza to provozujuje, ale koukám, že blbě.
  • 0

#6 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 únor 2010 - 10:17:55

Nojo, fotoburza

U vsech znacek jsou uvedeni asi dva opravari (pokazde ti sami), cimz je to cele takzvane pumprdentlich. Stacily by ty dva kontakty.
  • 0

#7 marten

marten

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 únor 2010 - 16:55:24

sever čech,Nový Bor,p.Kejval-ceny lidové(rozchození,vyčistění+seřízení flexy cca 150vočí,rozdejchání bazarového Sonaru cca 250,-)na Flexách se vyučil,jinak zatím zvládnul co vím všechno :-(
  • 0

#8 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 19 únor 2010 - 17:47:01

Kamarádi,poraďte mi,kde bych našel alespoň jednoho DOBRÉHO opraváře P-Sixů,který by mne však zároveň finančně nezlikvidoval. Prosím,prosím moc,hrozí mi stop-stav ve focení na 6x6 - hrůza ! A jestli by taky zvládl opravu clon v objektivech na P-Sixe (120-ka a 180-ka).
  • 0

#9 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 únor 2010 - 18:17:45

Zrovna jsem to chtěl napsat. U pana Kejvala taky mívám problém s cenou, vždycky chce za to míň než jsem připraven zaplatit.

http://kejval.wz.cz/

Vyčistil mi Yashicu El35 /objektiv, IMHO plíseň, dle něj "roztmelený objektiv", a dal do kupy Ikontu 6x9 a sešteloval Lunasix.
  • 0

#10 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 793 příspěvků(y)
  • LocationMarianka
Reputace: 381

Publikováno 19 únor 2010 - 18:40:35

Na Slovensku:

Opravy fotoprístrojov - Ján Matunák, Nové Zámky
Telefón: 035 6410 607, 0903 95 55 98
Email: info@matunak.sk

POZOR! webová stránka podľa niektorých užívateľov obsahuje vírusy (mne nič antivir nevyhadzuje), vstup po zvážení rizika:
www.matunak.sk

- vynikajúca komunikácia, fajn ceny (dá sa dohudnúť predbežná kalkulácia)
- zatiaľ mi p. Matunák opravil všetko (asi 20 vecí, od rozštelovaného diaľkomera na Hexare, cez kompletné rozobratie a vyčistenie optiky, až po závierky, výmenu tesnení, opravu skla po páde, proste všetko mechanické)

Ď.
  • 0

#11 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 19 únor 2010 - 19:37:58

Asi jsem nebyl uplne pochopen, byl to spise apel na moderatory k zalozeni noveho FORA: krabice - opravy, servis a tam to teprv delit do vlaken podle znacek.

Moderatori by tez mohli projit server a presunout prispevky tykajici se oprav do noveho fora. Na nas je usnadnit jim tento ukol a posilat jim linky na prispevky tykajici se oprav.

Kdyz to bude rovnou jako forum, vyrazne to usnadni hledani vsem.

Anebo ne?
  • 0

#12 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 182 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 226

Publikováno 19 únor 2010 - 23:41:14

Mno myslim že zrovna takovéto věci jsou určené do sekce odkazy.. nebo ne? forum je spíše na diskuzi než jako spižírna odkazů, navíc nepřehledná
  • 0

#13 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 20 únor 2010 - 00:06:26

já si myslím že tohle je maximálně na důležité vlákno, ale víc asi ne.
  • 0

#14 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 20 únor 2010 - 21:57:49

Pan Krátký v Praze na Vinohradech. Zatím vše mi opravil dokonale.
Webovou stránku servisu sice teprve připravují ale servis už dlouho provozují http://www.3k-foto.cz/servis.
Je to rodiný podnik, pan Krátký starší se orientuje na staré mechanické stroje, mladší i na elektronické (jestli jsem to tedy správně pochopil, zatím jsem tam byl jen s plně mechanickými a svěřoval jsem je jen staršímu).

Podle mě je to spíš na nějakou databázi nebo seznam, než na vlákno...
  • 0

#15 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 21 únor 2010 - 13:12:01

A neměl by náhodou někdo kontakt na ověřeného opraváře sídlícího v Ostravě ? Potřeboval bych nechat poštelovat uzávěrku na moji Flexaretě VII , pod 1/60 mi fest zadrhává , a tak mám třeba z 1/15 i 3s expozici . Taksamo fresnelka si hraje na kafe a chtěla by buďto vyhodit , nebo vyměnit .
  • 0

#16 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 únor 2010 - 16:39:59

Ten 3k-foto dříve sídlil někde na nábřeží, ne.....? Teď jsem kolem nich šel na Francouzské a překvapilo mě to. Asi se tam půjdu poptat.
  • 0

#17 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 86

Publikováno 27 únor 2010 - 09:05:05

Nemá prosím někdo kontakt na kvalitního opraváře objektivů v Brně a jeho blízkém okolí. :lol:
  • 0

#18 Jaroslav Blažek

Jaroslav Blažek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 únor 2018 - 13:46:19

Kamarádi,poraďte mi,kde bych našel alespoň jednoho DOBRÉHO opraváře P-Sixů,který by mne však zároveň finančně nezlikvidoval. Prosím,prosím moc,hrozí mi stop-stav ve focení na 6x6 - hrůza ! A jestli by taky zvládl opravu clon v objektivech na P-Sixe (120-ka a 180-ka).

Autorizovaný servis Praktik i Pentacon sixů, včetně všech příslušenství a objektivů dělám v N. Jičíně. Kontrola a následné seřízení - justáž na testeru .

Zavolejte na : 603 329 210

Jaroslav Blažek


  • 1

#19 Jaroslav Blažek

Jaroslav Blažek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 únor 2018 - 13:47:49

 

Kamarádi,poraďte mi,kde bych našel alespoň jednoho DOBRÉHO opraváře P-Sixů,který by mne však zároveň finančně nezlikvidoval. Prosím,prosím moc,hrozí mi stop-stav ve focení na 6x6 - hrůza ! A jestli by taky zvládl opravu clon v objektivech na P-Sixe (120-ka a 180-ka).

Autorizovaný servis Praktik i Pentacon sixů, včetně všech příslušenství a objektivů dělám v N. Jičíně. Následné seřízení,  justáž a kontrola na testeru .

Zavolejte na : 603 329 210

Jaroslav Blažek

 


  • 0

#20 Jaroslav Blažek

Jaroslav Blažek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 únor 2018 - 13:49:53

A neměl by náhodou někdo kontakt na ověřeného opraváře sídlícího v Ostravě ? Potřeboval bych nechat poštelovat uzávěrku na moji Flexaretě VII , pod 1/60 mi fest zadrhává , a tak mám třeba z 1/15 i 3s expozici . Taksamo fresnelka si hraje na kafe a chtěla by buďto vyhodit , nebo vyměnit .

WWW.kamrlík.cz, Ostrava , Mariánskohorská 283


  • 0

#21 Luigiano

Luigiano

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • LocationOlomoucký kraj
Reputace: 2

Publikováno 25 únor 2018 - 20:05:04

A někdo v Olomouci? Mám toho víc, Yashica, Pentax, Zorki, Kiev, Fed...


  • 0

#22 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 152 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 205

Publikováno 27 srpen 2018 - 10:59:50

Kiew/Contax - má u nás někdo odvahu postavit se monstrosní závěrce těchto strojů?


  • 0

#23 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 124 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 27 srpen 2018 - 14:47:30

Doporučíte někdo někoho na opravu Olympus OM2? Děkuji.


  • 0

#24 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 63

Publikováno 27 srpen 2018 - 15:55:35

U Škody mě s žádostí o opravu Minolty Hi-Matic poslali někam, teda poslali mě do Optimusu. http://www.foto-optimus.cz/Uvod Dělají i starší přístroje, ptal jsem se na opravu Pentaconu Six a není problém. Nejlíp zavolat a zeptat se.
  • 0

#25 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 27 srpen 2018 - 16:03:28

U Škody mě s žádostí o opravu Minolty Hi-Matic poslali někam, teda poslali mě do Optimusu. http://www.foto-optimus.cz/Uvod Dělají i starší přístroje, ptal jsem se na opravu Pentaconu Six a není problém. Nejlíp zavolat a zeptat se.

 

Do háje mě poslali i s Minoltou XG-M. Docela bych čekal, že v "největším" fotoservisu v Praze budou takové běžné přístroje umět.


  • 0

#26 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 63

Publikováno 27 srpen 2018 - 16:46:27

Argumentovali mi, že Minolta stojí 700 Kč, že se to nevyplatí opravovat. Optimus rychlý a vstřícný. Cenu opravy předběžně sdělí.
  • 0

#27 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 081 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 28 srpen 2018 - 09:03:21

Potvrzuji, že v Optimusu jsou vstřícní. OM-2n mi diagnostikovali, leč se závadou v elektronice si neporadí - nejsou náhradní součástky. Takže pokud ti tam umřel nějaký šváb, budeš mít doma parádní těžítko/dekoraci/kladivo, dle preferencí.


  • 0

#28 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 124 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 28 srpen 2018 - 13:12:58

Potvrzuji, že v Optimusu jsou vstřícní. OM-2n mi diagnostikovali, leč se závadou v elektronice si neporadí - nejsou náhradní součástky. Takže pokud ti tam umřel nějaký šváb, budeš mít doma parádní těžítko/dekoraci/kladivo, dle preferencí.

Dík za reference, zkusím jim tam OMko donýst. :)


  • 0

#29 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 152 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 205

Publikováno 30 srpen 2018 - 17:50:01

Kiew/Contax - má u nás někdo odvahu postavit se monstrosní závěrce těchto strojů?

Opravdu žádná zkušenost? Každý se toho bojí, je mi jasné, že oprava bude stát tisice a aparát má cenu stovek, jenže potřebuju jeden oservisovaný a ne kupovat po každém selhání další, o kterém nevím, zuda vydrží dva filmy nebo dvacet let. Originální contax po těch letech také není spolehlivým řešením.


  • 0

#30 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 16 květen 2019 - 09:31:21

Je na Slovensku este nejaky iny spolahlivy servis ako pán Matunák?


  • 0

#31 AndyFlex

AndyFlex

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia
Reputace: 3

Publikováno 24 červenec 2023 - 15:15:15

Je na Slovensku este nejaky iny spolahlivy servis ako pán Matunák?


Tiež by ma to zaujímalo...
  • 0

#32 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 24 červenec 2023 - 19:03:29

Je - resp donedavna bol ... BOOFT - p. Bruncko v Ružomberku ...


  • 0

#33 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 červenec 2023 - 16:38:36

Je na Slovensku este nejaky iny spolahlivy servis ako pán Matunák?

preco iny ako Matunka ? 


  • 0

#34 AndyFlex

AndyFlex

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia
Reputace: 3

Publikováno 30 červenec 2023 - 20:36:12

Je na Slovensku este nejaky iny spolahlivy servis ako pán Matunák?

preco iny ako Matunka ?

Pretože keď mám Flexaret VII (s importovanou závierkou a nie in-house podradným metaxom) očakávam precíznosť.

Kebyže mi je jedno či je 1/60 v skutočnosti 1/40 kúpim si VI s metaxom.

Pán Matuňák je super, ale za cenu generálky Flexaretu cca 50 eur sa osobne jednoducho neuspokojím na VII s tým, že 1/60 má 30% odchylku lebo podľa jeho vlastných slov "čo čakáte od 50 rokov starého foťáku?"
- vzhľadom na to, že p. Blažek dáva flexarety dokopy akoby práve vyšli z továrne si myslím že nastaviť (ciachovať) Flexaret (ešte k tomu VII) tak, aby bola závierka presná s čo najmenšou odchylkou nie je nemožné a určite by som to čakal za 50€ a pod pojmom "generálka"
  • 0

#35 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 843 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 280

Publikováno 31 červenec 2023 - 13:05:38

 

Je na Slovensku este nejaky iny spolahlivy servis ako pán Matunák?

preco iny ako Matunka ? 

 

lebo jeho praca uz nieje to co byvala...


  • 0

#36 AndyFlex

AndyFlex

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia
Reputace: 3

Publikováno 31 červenec 2023 - 20:10:51

Je na Slovensku este nejaky iny spolahlivy servis ako pán Matunák?

preco iny ako Matunka ?
lebo jeho praca uz nieje to co byvala...

Mohli by ste prosím elaborovať?
Veľmi by ma zaujímala konkrétna skúsenosť, ďakujem :)
~A.
  • 0

#37 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 220 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 67

Publikováno 2 srpen 2023 - 14:12:43

Moja zlá skúsenosť je, že mi nesprávne zložil Leicu M2 ktorú som si u neho nechával skalibrovať po tom, čo mi spadla. Nesprávne zložil navíjací mechanizmus, takže neskôr šla ešte raz k inému opravárovi. Pri rozoberaní druhej M2-jky (kvôli premazaniu závierky) poškodil pochrómovanie, ale zložil ju tentokrát správne.

 

Odvtedy som mu ešte pár vecí poslal, ale šlo len o čistenie objektívov; tie mi spravil OK. Hlavne nič na čom by mi zvlášť záležalo.


  • 0

#38 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 843 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 280

Publikováno 2 srpen 2023 - 15:12:25

dal som si opravit mikromu stereo. Zistil ze jeden objektiv nevie rozobrat a syncronizovat s druhym. Aj tak pokracoval dalej v CLA a vypytal si za CLA 50eur aj ked bol fotak nepouzitelny. Inemu to trvalo 10 minut opravit.

Viem o dalsich jeho "rieseniach" ktore nefungovali ako mali... 


  • 0

#39 AndyFlex

AndyFlex

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia
Reputace: 3

Publikováno 2 srpen 2023 - 19:04:49

Prosím rozpíšte ich ak máte čas! Rád by som o nich počul viac.

Ja uvediem moje 2 akúsenosti:
CLA Flexaret Va - perfektné, 40€
CLA Flexaret VII - a tu problémy začínajú...
1) za 44€ zoservisoval závierku, vymenil matnicu a vyčistil optiku. Problém je, že stranu počítadla ani neotvoril. Tož som si všimol, že niekedy sa po cvaknutí spúšť nezablokuje a celý mechanizmus sa zasekne. Taktiež spúšť niekedy cvakla naprázdno (zrovna som fotil pápeža, keď prechádzal vo Varikánie asi 6m odo mňa... poteš košte). To mi opravil v rámci harancie zadarmo, ale zase zabité 2 dni - cesta vlakom do NZ tam a späť a ešte raz na vyzdvihnutie opravenej Felxy (som z BA).
Taktiež ešte predtým pol pokazený emchanizmus radiacej páky prítomnej na modeloch VII (a VIIa) ktorá prepína formát 6x6 na 6x4.5... U mňa bol konštantne zapnutý 6x4.5, ale nebola vložená maska, takže mi to pokazilo všetky snímky (nafotil som 4 filmy, čiže som prišiel o cca 30 eur čo som zistil až keď som ich vyvolal - nemyslel som si totiž, že po GENERÁLNEJ OPRAVE bude treba testovať, či foťák funguje...) - toto som si musel kvôli tomu, že som nemal čas ísť do NZ- opraviť sám, p. Matuňák mi cez telefón asistoval. Uznávam, že bol milý a nápomocný, ale akože celému tomuto mohol predísť tým, že by len skúsil zmeniť prevod a videl by, že to nepasuje. Ja som kvôli tomu, že on nevykonal 15 sekundový úkon (ani neskontroloval či foťák celý funguje) prišiel o 30 eur a fotky, a kopu času i nervov. Nuž... asi je kvalitný a veľmi ochotný, ale neviem či je to nadbytkom roboty, ale za vysokú cenu robí minimálne z mojej skúsenosti lajdácku robotu.
Va je servisovaná bezchybne asi preto, že tá je rodinná a viem ako s ňou bolo narábané - bola v poriadku, iba zatuhnutá závierka. Keby tam bola nejaká podobná chyba ako na VII, ppchybujem, že by ju opravil, lebo by na ňu asi ani neprišiel.
Je to smutné.
~A.
  • 0

#40 polopgotky1937

polopgotky1937

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2023 - 18:19:05

Zdravím všechny.

Mám takový dotaz, nevěděl by někdo kdo by opravoval staré fotoaparáty Contax-S ?

Díky předem za info.

Tom


  • 0

#41 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 19 říjen 2023 - 21:26:29

Zdravím všechny.

Mám takový dotaz, nevěděl by někdo kdo by opravoval staré fotoaparáty Contax-S ?

Díky předem za info.

Tom

 

Dobrý den, 

 

 

Mohu doporučit pouze pana Kejvala. Opravil mi Contax D a vyměnil také zaverku. 


  • 0

#42 Danton

Danton

    Nováček

  • Předplatitel
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 srpen 2024 - 12:10:02

Ahoj, 

po letech se vracím ke kinoflmu, koupim z inzerátu pěkný Nikon FE2.. a ejhle nejde ručkou natáhnout film, je prostě seklá a uzávěrka zavřela průhled do objektivu..

když ho rozšroubuju porádíte mi? dám za to cokoli, abych s ním odjel v pondělí na dovolenou!

jsem případně v ČB..  

dík :)

  


  • 0

#43 Kilgore

Kilgore

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 3 srpen 2024 - 21:22:35

Ahoj, 
po letech se vracím ke kinoflmu, koupim z inzerátu pěkný Nikon FE2.. a ejhle nejde ručkou natáhnout film, je prostě seklá a uzávěrka zavřela průhled do objektivu..
když ho rozšroubuju porádíte mi? dám za to cokoli, abych s ním odjel v pondělí na dovolenou!
jsem případně v ČB..  
dík :)


Základní jednoduchá rada. Zkusil jste změřit nebo vyměnit baterky? FEčko má elektronickou závěrku a natáhnout nemusí jít protože není proud :-)
  • 0

#44 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 980 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 5 srpen 2024 - 15:46:56

Ahoj, nějakou dobu jsem si nenechal nic servisovat a tak nevím kdo ještě funguje. Potřebuji rozhýbat kroužek na nastavení ISO u dálkoměru Olympus 35 DC a přetěsnit tělo + tlumit zrcátko u Pentaxu ME Super. Dík za tipy!


  • 0

#45 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 165 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 5 srpen 2024 - 20:35:46

Ahoj, nějakou dobu jsem si nenechal nic servisovat a tak nevím kdo ještě funguje. Potřebuji rozhýbat kroužek na nastavení ISO u dálkoměru Olympus 35 DC a přetěsnit tělo + tlumit zrcátko u Pentaxu ME Super. Dík za tipy!



Doporučuji pana Kejvala. Oboje jsem u něj již shodne řešil. Je to profík!
  • 1

#46 Danton

Danton

    Nováček

  • Předplatitel
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 srpen 2024 - 06:08:51

 

Ahoj, 
po letech se vracím ke kinoflmu, koupim z inzerátu pěkný Nikon FE2.. a ejhle nejde ručkou natáhnout film, je prostě seklá a uzávěrka zavřela průhled do objektivu..
když ho rozšroubuju porádíte mi? dám za to cokoli, abych s ním odjel v pondělí na dovolenou!
jsem případně v ČB..  
dík smile.png


Základní jednoduchá rada. Zkusil jste změřit nebo vyměnit baterky? FEčko má elektronickou závěrku a natáhnout nemusí jít protože není proud icon_smile.gif

 

Děkuju za odpověď.. Ano to bylo to první co jsem udělal.. v obchodě jsem však musel koupit dvě menší a dát je na sebe.. jak jinak zjistit, zda je tam proud? To se páčka pro natáhnutí snímku, proudem uvolní? ta není plně mechanická?


  • 0

#47 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 110

Publikováno 12 srpen 2024 - 07:22:01

 

 

Ahoj, 
po letech se vracím ke kinoflmu, koupim z inzerátu pěkný Nikon FE2.. a ejhle nejde ručkou natáhnout film, je prostě seklá a uzávěrka zavřela průhled do objektivu..
když ho rozšroubuju porádíte mi? dám za to cokoli, abych s ním odjel v pondělí na dovolenou!
jsem případně v ČB..  
dík smile.png


Základní jednoduchá rada. Zkusil jste změřit nebo vyměnit baterky? FEčko má elektronickou závěrku a natáhnout nemusí jít protože není proud icon_smile.gif

 

Děkuju za odpověď.. Ano to bylo to první co jsem udělal.. v obchodě jsem však musel koupit dvě menší a dát je na sebe.. jak jinak zjistit, zda je tam proud? To se páčka pro natáhnutí snímku, proudem uvolní? ta není plně mechanická?

 

Závěrka se bez bateriíí uvolní při nastavení času na M250 nebo B. V ostatních případech zůstane bez napájení zablokovaná.


  • 0

#48 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 465 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 18 srpen 2024 - 11:32:44

Ahoj, potreboval bych pretesnit par dalkomeru a nejakou zrcadlovku. Samolepici penive tesneni se prodava v ruznych tloustkach. Kterou tloustku pouzit? Poradite, prosim?
  • 0

#49 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 19 srpen 2024 - 20:42:11

Obvykle používané tloušťky jsou 1, 2 a 3 mm. Konkrétní tloušťka dle daného aparátu - nelze říci obecně.

 

Já jsem si těsnící materiál kdysi dávno kupoval zde:

 

https://www.micro-to...a-Restauration/


  • 1

#50 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 465 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 20 srpen 2024 - 11:01:40

Dekuji
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních