Přejít na obsah


Fotka

"Co mne zlobí..."


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1140 odpovědí na toto téma

Anketa: Postěžování si mi... (51 uživatel(ů) vložilo hlas)

Postěžování si mi...

  1. Nepomáhá (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Pomáhá (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat

#951 bigfoot

bigfoot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 00:36:22

Mně zlobí že jsem konečně vyvolal ultramax 400 od jirinolka, ale dějou se mi s ním podivné věci, světle proužky od perforace, ale na te same straně je film tmavší. A cele je to takove zašedle... Sem uplne na zacatku, je to muj druhy vyvolany kino, prvi pan 100 na tom byl ale stejně :)
ukazka:
http://www.photovras...mages/scan2.jpg
http://www.photovras...mages/scan1.jpg

Nikon FE2, měřeno sekonicem na šedou tabulku, D76 stock, 6,5 minuty(tabulkovej čas je 6) v plastimatce, překlapění prvních 30s, pak 2x za 30s, canonscan 8800F.
  • 0

#952 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 30 January 2011 - 00:50:30

Mně zlobí že jsem konečně vyvolal ultramax 400 od jirinolka, ale dějou se mi s ním podivné věci, světle proužky od perforace, ale na te same straně je film tmavší. A cele je to takove zašedle... Sem uplne na zacatku, je to muj druhy vyvolany kino, prvi pan 100 na tom byl ale stejně :)
ukazka:
http://www.photovras...mages/scan2.jpg
http://www.photovras...mages/scan1.jpg

Nikon FE2, měřeno sekonicem na šedou tabulku, D76 stock, 6,5 minuty(tabulkovej čas je 6) v plastimatce, překlapění prvních 30s, pak 2x za 30s, canonscan 8800F.


Aj jaj, tam bude niekde prenikať svetlo k filmu.
  • 0

#953 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 01:07:05

.. Sem uplne na zacatku, je to muj druhy vyvolany kino, prvi pan 100 na tom byl ale stejně :)

Viděl jsem scan toho tvého Pan100. Je to stejné v bleděmodrém.
Doléhají dvířka zad? je v drážce a u pantu zdravé těsnění? někde je chyba, fouká na film. toť jen můj názor.
  • 0

#954 bigfoot

bigfoot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 01:35:03

ja tam mám ted film, až dofotim zkontroluju, ale kdyz sem to tak nak kontroloval zvenku, vypadalo to celkem ok, ale asi to ok uplně nebude. A to by zapříčinilo i to že je ta strana kde jsou proužky od perforace tmavší?
  • 0

#955 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 01:54:14

ja tam mám ted film, až dofotim zkontroluju, ale kdyz sem to tak nak kontroloval zvenku, vypadalo to celkem ok, ale asi to ok uplně nebude. A to by zapříčinilo i to že je ta strana kde jsou proužky od perforace tmavší?


těžko odhadovat, chce to vidět.
možná škoda filmu, napiš si počet snímků již exponovaných, naviň film zpět, aniž bys jej zcela vtáhl do kazety (měl bys uslyšet lupnutí, kdy "začátek" filmu vyjede z navíjecí hřídelky), a zkontroluj dvířka, drážky, těsnění - nebo to dej zkontrolovat někomu, kdo tomu rozumí.
pokud je to v loji, přetěsnit, pak dáš kazetu a se zakrytým objektivem na manuál procvakáš délku již naexponovaného filmu a můžeš dál normálně pokračovat.
zkontroloval jsi vývojnici? je třeba najít, kudy ti na film leje falešné světlo, v celém procesu.
  • 0

#956 bigfoot

bigfoot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 02:27:49

No asi jsem to nasel ale nejsem si jist
http://www.photovras...mages/scan3.jpg
Tohle je svitek, nejdřiv jsem si myslel že jsem tam měl malo vyvojky,ale ten kaz vlevo má podle mě stejnou struktruru jak ten z první fotky, tak žeby vyvojnice? to mě nikdy nenapadlo že by do ni mohlo tyct svetlo..
  • 0

#957 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 30 January 2011 - 07:59:13

tak žeby vyvojnice? to mě nikdy nenapadlo že by do ni mohlo tyct svetlo..

Posluchaj, digitálisto, světlo vypadá všelijak, ale kdyby ti takhle nateklo do vývojnice, tak to přece na pozitivu bude světlejší a ne tmavší, ne?
  • 0

#958 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 08:33:20

tak žeby vyvojnice? to mě nikdy nenapadlo že by do ni mohlo tyct svetlo..

Posluchaj, digitálisto, světlo vypadá všelijak, ale kdyby ti takhle nateklo do vývojnice, tak to přece na pozitivu bude světlejší a ne tmavší, ne?

podle toho, z které strany teče, že?
  • 0

#959 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 30 January 2011 - 09:05:54

a co třeba fleky na filmu o vody? občas se mi podobný mapy objevoujou...
  • 0

#960 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 January 2011 - 10:41:00

Mně zlobí že jsem konečně vyvolal ultramax 400 od jirinolka, ale dějou se mi s ním podivné věci, světle proužky od perforace, ale na te same straně je film tmavší. A cele je to takove zašedle... Sem uplne na zacatku, je to muj druhy vyvolany kino, prvi pan 100 na tom byl ale stejně :)
ukazka:
http://www.photovras...mages/scan2.jpg
http://www.photovras...mages/scan1.jpg

Nikon FE2, měřeno sekonicem na šedou tabulku, D76 stock, 6,5 minuty(tabulkovej čas je 6) v plastimatce, překlapění prvních 30s, pak 2x za 30s, canonscan 8800F.


na 99% málo vývojky ve vývojnici nebo jste málo překlápěl
  • 0

#961 bigfoot

bigfoot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 12:42:48

Právě že ja co sem viděl ten svitek tak sem si myslel že mam mamlo vyvojky, proto sem na ten jeden kinofilm nalil do plastimatky skoro 400ml vyvojky což by mělo stačit a ppřeklapěl 2x za 30s, v tom taky nevidím problem. A jak sem řekl, nejvíc divné je tmavší pulka u těch světlých pruhu u perforace.. no zkusim asi co psal kolega jirinol, zkontroluju fotak a zkusim jinou vyvojnici. Hlava mi to ale nebere...
  • 0

#962 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 January 2011 - 12:56:24

zvláštní, jaká to byla vývojka? není vyčerpaná
já osobně už vyvolávám pouze ala procesor... tedy překlápím pořád a zkracuji čas... šetří to čas

na těch skenech jsou jasně vidět hladiny vývojky, takže možná je nějaká jetá...rozhodně v dalším pokusu bych zkusil jinou, čerstvou, např. rodinal
  • 0

#963 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 30 January 2011 - 12:59:41

jednou jsem si sehnal honorované focení a tohle mi udělala HP5

akorát s tím rozdílem že jsem měl normální tmavost, centimetrový pruh a zase v pořádku
  • 0

#964 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 January 2011 - 13:14:49

Tak mě ani neětve ale přímo sere, že jelikož jsem půjčil neteři tank Jobo a dnes jsem chtěl vyvolat svitek a tak jsem to dělal v plastimatce a to je takovej drek, že to tam prostě nejde a nejde a seká se to a tak jsem to třikrát vytáhnul ven a pak už jsem neměl nervy a mrsknul jsem s tím a už nemám ani ten film ani plastimatku, protože to je totálně nakaši rozbité ale zase se mi ulevilo. Uf..........muselo to ven :)
  • 0

#965 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 25

Publikováno 30 January 2011 - 13:18:51

yashica: vitej v klubu rozslapanych plastimatek :))
  • 0

#966 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 30 January 2011 - 13:20:28

To už máme i klub ? Počítá se i rozdupaný plastik ? :) Z plastimatky šly jen cívky ...
  • 0

#967 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 January 2011 - 13:32:11

yashica: vitej v klubu rozslapanych plastimatek :))

No vida, nejsem sám,......tak to mě trochu uklidňuje.. :D
Seženu si víc plastimatek. Jako terapie to docela zabírá. :D
  • 0

#968 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 30 January 2011 - 13:43:00

Strašně záleží na cívkách , je to kus od kusu . Do jedné film vletí sám lehkým zatlačením , v jiné musíš zahnout okraj , navíjet pomalu , pravidelně cívkou poklepávat o podložku . Plastimatky mám zatím tři a půl - jedna má cívky perfektní , dvě ujdou a ze čtvrté zbyla jen pixle , s cívkama sem ve zlosti práskl o zem .
  • 0

#969 bigfoot

bigfoot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 14:03:27

zvláštní, jaká to byla vývojka? není vyčerpaná
já osobně už vyvolávám pouze ala procesor... tedy překlápím pořád a zkracuji čas... šetří to čas

na těch skenech jsou jasně vidět hladiny vývojky, takže možná je nějaká jetá...rozhodně v dalším pokusu bych zkusil jinou, čerstvou, např. rodinal


domacky míchaná D76, je možný že sem to pokonil, jediny filmy co sem s ní volal byly ty dvě kina, ten svitek ale byl v ilfotecu HC , ale tam toho zase mohlo být být málo..
  • 0

#970 bigfoot

bigfoot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 14:32:39

domacky míchaná D76

blbě sem se vyjadřil... normalně z balení pro galon, original.
  • 0

#971 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 January 2011 - 14:49:10

je to sice dost nepravděpodobná shoda: svitek i kinofilm, ale tohle je opravdu skoro jistě problém vyvolávání, i ty stopy po perforaci, to s expozicí nesouvisí

doporučuji jednoduchou vývojku jako je rodinal, dostatečné množství a pořádně míchat... pokud dobře exponujete, pak nějaké vyrovnávací 30s intervaly nejsou vůbec potřeba, čas se trochu zkrátí a vyvolává se "rotačně"
  • 0

#972 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 January 2011 - 15:26:47

...
doporučuji jednoduchou vývojku jako je rodinal, dostatečné množství a pořádně míchat... pokud dobře exponujete, pak nějaké vyrovnávací 30s intervaly nejsou vůbec potřeba, čas se trochu zkrátí a vyvolává se "rotačně"


nechci vyvolávat zbytečný flame, Venco, toto vyjádření bych bral ovšem s rezervou.
  • 0

#973 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 January 2011 - 16:40:11

:-)
  • 0

#974 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 30 January 2011 - 17:07:42

Taky jsem v temnu jednu plastimatku rozdupal při namotávání kinofilmu.
Jinak je to jak píše Kony.mám dvě plastimatky,tzn.že sem měl 4 páry cívek no a jednu co mám osvědčenou je úplně super.Svitek tam jde bez jediného zaváhání.Chce to vyzkoušet a kombinovat různé půlky cívek k sobě.
  • 0

#975 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 30 January 2011 - 17:14:23

Já měl 3 cívky, z toho 3 by zaslouzily rozdupat. Ted mam jobo a ty jsou proste k pomilovani.
  • 0

#976 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 January 2011 - 17:32:57

Já měl 3 cívky, z toho 3 by zaslouzily rozdupat. Ted mam jobo a ty jsou proste k pomilovani.

Člověče, Ty mě vždycky dostaneš. Pokaždá, když jsi v příspěvku, tak automaticky odháním toho brouka co mi tam běhá a vždycky si říkám že příště už ne a stejně jsem jak ovce a znovu a znovu ho chci rozplácnout :-)
  • 0

#977 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 30 January 2011 - 17:39:38

Já měl 3 cívky, z toho 3 by zaslouzily rozdupat. Ted mam jobo a ty jsou proste k pomilovani.

Člověče, Ty mě vždycky dostaneš. Pokaždá, když jsi v příspěvku, tak automaticky odháním toho brouka co mi tam běhá a vždycky si říkám že příště už ne a stejně jsem jak ovce a znovu a znovu ho chci rozplácnout :-)


:lol:
  • 0

#978 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,241 příspěvků(y)
Reputace: 905

Publikováno 30 January 2011 - 18:23:59

Vážený kolego, po bližším detailním zkoumání je brouk pouze chaoticky a
nekontrolovatelně se pohybující PIXEL. Blecha to není, těch mám
v kožichu celou kolonii a na filcku to taky nevypadá.... :-) Erik
  • 0

#979 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 January 2011 - 18:26:12

Vážený kolego, po bližším detailním zkoumání je brouk pouze chaoticky a
nekontrolovatelně se pohybující PIXEL. Blecha to není, těch mám
v kožichu celou kolonii a na filcku to taky nevypadá.... :-) Erik

TAK UŽ JE TO TADY-DIGITALIZOVANÁ ŠTĚNICE PRORAZILA NA TEMNOU KOMORU!!!!!!!!!
  • 0

#980 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 1 February 2011 - 00:17:18

Není od věci, že na ni aspoň kontrolovaně vidíme! :cry:
  • 0

#981 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4,203 příspěvků(y)
Reputace: 469

Publikováno 2 February 2011 - 10:11:54

Já ani nevím, zda mě to zlobí, spíš se tomu směju. Měl jsem dva velmi důležité negativy Bál jsem se o ně tak, že jsem je nechtěl nechat schnout v koupelně. Chtěl jsem je pověsit za lustr v komoře, ale v okamžiku, kdy jsem přehodil provázek pro zavěšení přes ochrané sklo svítidla toto světlo jakoby bouchlo a rozstřelilo všude kolem střepy. Negativy poškrábané :)
  • 0

#982 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 February 2011 - 11:24:28

Tak tohle se mi už nejednou potvrdilo, když si člověk říká: joo tohle je hodně důležité a věnuje tomu extra pozornost. Dopadne to špatně. nejlepší dělat všechno pořádně a ustálit si tak neprolomitelný špatným vlivům odolný systém... A všechno dělat tak, jako by to bylo důležité...
  • 0

#983 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 February 2011 - 08:03:34

Tak som si po dlhej dobe co mam doma RBecko Mamcu s pokazenym natahovanim spuste/zrkadla nasiel cas na vylet do Novych Zamkov za panom Matunakom... ktory ju oznacil za historicky fotoaparat pre pamatnikov (a povedal to nahlas, malicka sa normalne urazila a cely den s nou nebola rec) a pekne ma s nou poslal domov, ze by s tym bolo moc roboty a nema na to cas... ach jo... ja mu to nevycitam, to nie je celkom to, "co mne zlobí" ...skor to, ze ludi co tieto masinky vedia opravovat je tak malo, ze komplikovane operacie sa potom nestihaju :cry:
  • 0

#984 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 397

Publikováno 5 February 2011 - 10:08:08

No, tak pred asi dvema hodinama mi byla z pokoje v hostelu v Christchurch odcizena penezenka, nejenom me, ale i dalsim dvema kamaradum, alespon ze se mi podarilo zablokovat ceskou kartu, tu mistni zaridim zitra, na netu se pouzit neda (aspon jsem neprisel na to jak) a pro vsechny ostatni transakce je potreba pin. Chtel jsem si poridit auto, jenomze ted nemam ani ridicak, ani obcanku, jenom uredne potvrzeny preklad ridicaku do Eng. Aspon ze pas mam jinde a ulite usd mezi filmama v krosne, stejne mi ale chybi 100mistnich dolaru, 400ecek, ke 2000Kc a asi 20 liber... A byl to tak vydareny vylet. nikdy se mi nic nestalo a tady je vsechno na klic a hned prvni den prachy v prdeli.Snad se dostanu k penezum co mam v ANZ na pas by mi mohli snad udelat novou kartu. nemam totiz ani zadnou smlouvu, jenom pres 3000dolaru na ucte ke kterym se nedostanu, snad ani nikdo jiny.

Nejlepsi na tom je ze jsem jim to ubytovani tady zaridil JA.


Fotoveci jsou snad kompletni, evidentne nemel cas na hledani, jen vzal co bylo na vrchu...
  • 0

#985 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 February 2011 - 13:01:10

:cry: :cry: :cry:
  • 0

#986 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 February 2011 - 13:06:42

jendo :D :D :D
  • 0

#987 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,152 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 205

Publikováno 5 February 2011 - 17:05:10

Ve srovnání s tím co se stalo Jendovi, je plocimu vlastně dobře, ale stejně je nasraný. Ploci dnes udělal tolik pěkných snímků aby nakonec zjistil, že nemá nabito :wink:
  • 0

#988 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 25

Publikováno 5 February 2011 - 17:07:05

Nic si z toho nedelej...aspon muzes byt dalsim autorem na nasi chystane fiktivni vystave ŠÍBR 2011 :wink:
  • 0

#989 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 5 February 2011 - 17:10:12

Ve srovnání s tím co se stalo Jendovi, je plocimu vlastně dobře, ale stejně je nasraný. Ploci dnes udělal tolik pěkných snímků aby nakonec zjistil, že nemá nabito :wink:


NJ, moje nejlepší fotka z Norska měla, ač focená flexaretou, 2,5x6cm díky blbě založenýmu filmu.
  • 0

#990 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,172 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 5 February 2011 - 17:51:53

Ve srovnání s tím co se stalo Jendovi, je plocimu vlastně dobře, ale stejně je nasraný. Ploci dnes udělal tolik pěkných snímků aby nakonec zjistil, že nemá nabito :)


Jééé to znám. A moc dobře. A taky jsem tam měla ty nej... fotky. :D Manželovi se stalo něco podobného, nechtěl nechávat na mne zakládání filmu, že už to skvěle umí. Takže se mu film nechytl. A zjistil to na konci dovolené. :D Ale aspoň se to zase naučil, ne? Jo a ještě si splet film, a nechal vyvolat film, který byl ještě nenaexponovaný. Nejvíc mne štvalo, že to byl dárek ode mne a stál mne 130,- Kč. Chtěla jsem, aby vyzkoušel nějaký extra film. Abych ho udržela u focení na kinofilm, tehdy trochu pochyboval, a chtěl přejít jinam. :D Naštěstí to ustál.

A ještě se mi teď podařilo si otevřít dálkoměr Kiev (smozřejmě já trubka na světle) v domění, že již mám přetočený film zpátky do kazety, což nebyl. :?

Ale těší mne, že ten film v Kievu, byl stejně zkušební. Dostala jsem ho, takže mne nic nestál. A zjistila jsem, že je stejně pěkně poškrábaný (asi něco ve foťáku), takže i kdybych ho neosvítila, tak ty škrábance by ty fotky stejně zničili. Ale jinak fotky jsou nádherně ostré. Jen jsou z části červené, a mají přes sebe rýhy jak od pluhu.
:wink:
  • 0

#991 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 313

Publikováno 5 February 2011 - 18:44:28

zdenab2
Nechci dělat chytrého, ale při potížích se zaváděním filmového pásu do cívky jsou jednou z možných (a častých) příčin nerovnosti lisované části cívky. Pak:
Za světla vzít film, nezastřihávat rohy, pokusit se zasunout do spirály. V okamžiku, jakmile se zasekne, "identifikovat" místo překážející dalšímu posunu "ťupkou" fixem, cívku rozebrat, skalpelem (modelářským nožem, jiným vhodným nástrojem...) seříznout překážející část. Obvykle stačí 0,5mm (!) - nebo jenom sražení hrany. Dá to nějakou práci, ale bohatě se vyplatí.
Pozn.: dělal jsem to i nahřátým kouskem drátu. Jde to, ale když se netrefíte přesně na místo, které překáží, máte cívku nanic.
  • 0

#992 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 90

Publikováno 5 February 2011 - 20:39:52

Ani si nepřejte vědět, co mně teď všechno "se..". No nic, aspoň sem to tam zamkl. Nicméně, proti Jendovému průs..u je to malichernost.
  • 0

#993 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 90

Publikováno 5 February 2011 - 20:53:06

A index vytočenosti mi stoupá...
  • 0

#994 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 February 2011 - 23:18:26

mna asi najviac štve pristup k životu mojich rovesníkov potom digitálna doba, to že dneska vam už nikdo nezavola ci nejdete von ale radsej vas hlada na facebooku potom pristup ludi k umeniu a na všetko, dneska ludia radšej idu do baru ako do lesa, radšej sedia pred telkou, radsej zabijaju cas pri hovadinach, určite som sa narodil v zlej generácií, to som si istý. A hnevá ma aj to že je tých vecí čo ma serie je viac ako čo ma teší 8-)
  • 0

#995 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 5 February 2011 - 23:30:44

Vítej v realitě , gratuluji k sundání růžových brýlí .
Otatně , buď rád že sis to uvědomil brzy a co především - že si to uvědomuješ (to dnes bohužel vůbec není samozřejmostí) .
  • 0

#996 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 5 February 2011 - 23:35:04

jen smula, ze to pises doma, ze zidle na internetový forum 8-)
  • 0

#997 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 5 February 2011 - 23:38:59

Život je plný bizardních paradoxů 8-) .
  • 0

#998 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 6 February 2011 - 00:12:33

mna asi najviac štve pristup k životu mojich rovesníkov potom digitálna doba, to že dneska vam už nikdo nezavola ci nejdete von ale radsej vas hlada na facebooku potom pristup ludi k umeniu a na všetko, dneska ludia radšej idu do baru ako do lesa, radšej sedia pred telkou, radsej zabijaju cas pri hovadinach, určite som sa narodil v zlej generácií, to som si istý. A hnevá ma aj to že je tých vecí čo ma serie je viac ako čo ma teší 8-)


Tak to som rád že nie som sám, kto sa v tejto divnej dobe cíti ako keby ho tu zabudlo ufo. :D
  • 0

#999 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 6 February 2011 - 09:36:37

zdenab2
Nechci dělat chytrého, ale při potížích se zaváděním filmového pásu do cívky jsou jednou z možných (a častých) příčin nerovnosti lisované části cívky. Pak:
Za světla vzít film, nezastřihávat rohy, pokusit se zasunout do spirály. V okamžiku, jakmile se zasekne, "identifikovat" místo překážející dalšímu posunu "ťupkou" fixem, cívku rozebrat, skalpelem (modelářským nožem, jiným vhodným nástrojem...) seříznout překážející část. Obvykle stačí 0,5mm (!) - nebo jenom sražení hrany. Dá to nějakou práci, ale bohatě se vyplatí.
Pozn.: dělal jsem to i nahřátým kouskem drátu. Jde to, ale když se netrefíte přesně na místo, které překáží, máte cívku nanic.


To je špičkový nápad,to mě nenapadlo.Já jsem si vyselektoval cívky,které spolu chodí dobře a používám jen ty.Je tam sice místo ve kterém se to jakoby zasekne,ale stačí cívku otočit na bok a z boku nani poklepat dlaní.Svitek jsem nikdy nezastřihoval.
Tu vývojnici jsem rozdupal,když jsem tam motal kino ilford SFX200.přišlo mi,že ten film je nějaký silnější.Nešlo to ani z různýma úhlama zastřižení.
  • 0

#1000 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 6 February 2011 - 09:55:59

A hnevá ma aj to že je tých vecí čo ma serie je viac ako čo ma teší 8-)


Tak to je nás víc.Bohužel pro okolí působím jako pesimista.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návětěvníků, 0 anonymních